خانه » شعب » اجرای طرح ریحانه النبی در مدارس قم
اجرای طرح ریحانه النبی در مدارس قم

اجرای طرح ریحانه النبی در مدارس قم

۱۳۸۲۹۵۵۶۲۲

مسئول طرح مدارس مرکز حجاب ریحانه النبی گفت: با هماهنگی های صورت گرفته با آموزش و پرورش قم طرح مدارس مرکز حجاب ریحانه النبی در ۵ مدرسه قم اجرا خواهد شد.

حجت الاسلام میرفتحی زاده مسئول طرح مدارس مرکز حجاب ریحانه النبی(س) گفت: پس از رایزنی و برگزاری جلسات فنی با مسئولین آموزش و پرورش قم مبنی بر اجرای طرح مدارس مصوب شد در مرحله اول، این طرح در ۵ مدرسه دخترانه قم به صورت پایلوت اجرا شود.

وی اظهار داشت: دراین طرح، مفاهیم حجاب در قالب کلاس درس و بر اساس کتب مخصوصی که برای این امر تالیف شده توسط یک مربی حجاب به دانش آموزان منتقل می شود و علاوه بر آن برنامه های فرهنگی و تفریحی مناسبی نیز برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است که در طول سال تحصیلی اجرا خواهد شد.

میرفتحی زاده افزود: در جلسه ای که با ناصر حمزه‌ای،‌ معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش قم داشتیم پیرامون این طرح مذاکراتی صورت گرفت و قرارشد همکاری های بین آموزش و پرورش و مرکز حجاب ریحانه النبی در زمینه فعالیت های فرهنگی به خصوص بحث حجاب بیشتر شود و در همین راستا تفاهم نامه ای بین دو مجموعه امضا شود تا طرفین بتوانند از ظرفیت های فرهنگی یکدیگر، بهترین نتایج را کسب نمایند.

ایشان در ادامه افزود: مرکز حجاب ریحانه النبی و آموزش و پرورش از سال گذشته فعالیت‌های مشترکی را در راستای ترویج حجاب صورت داده اند و برنامه های مشترک دیگری را در برنامه های خود قرار داده اند تا با همکاری یکدیگر و در جهت تاثیر گذاری هرچه بیشتر اجرا نمایند به طور مثال با هماهنگی های صورت گرفته قرار است در آینده نزدیک، مدارس تیزهوشان قم، به مدارس مجری طرح های آموزشی حجاب بپیوندند.

ایشان در پایان سخنان خود گفت: با توجه به پیشنهاد معاون پرورشی و فرهنگی قرار بر این شد که از ۱۰ مدرسه قم برای اجرای طرح مدارس دعوت به عمل آید تا با این طرح و برنامه های اجرایی آن در طول سال تحصیلی آشنا شوند تا در نهایت بتوان ۵ مدرسه که بیشترین آمادگی برای اجرای این طرح را دارند، شناسایی کرد.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.