خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » حجاب امری فطری و تاریخی است
حجاب امری فطری و تاریخی است
حجاب امری فطری و تاریخی است

حجاب امری فطری و تاریخی است

۱۴۲۸۹۰۶۴۹۴

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی، ژیلا شهبازپور، مسئول اموربانوان مرکز حجاب ریحانه النبی ارومیه اظهار داشت: مسئله حجاب یک مسئله اجتماعی است و نه صرفاً دینی و مذهبی، و شواهد تاریخی اثبات می کند که انسان از ابتدا در فکر پوشش بدن خود بوده است ولی در جهان کنونی غرب سعی می کند با مخفی نمودن این نیاز فطری، حجاب را محدودیتی جلوه دهد که ناشی از اعتقادات مذهبی است و موجب سلب آزادی زنان می شود.

ایشان در ادامه سخنان خود گفت: مرکز حجاب ریحانه النبی (س) شعبه ارومیه افتخار دارد که با روشنگری های خود توانسته است در سال ۹۳ همچون سالهای گذشته و با وجود هجمه سنگین فرهنگی، در پیشبرد اهداف عالیه خود و ترویج فرهنگ حجاب، اقدامات مثبت و اثر گذاری را صورت دهد.

وی افزود: این شعبه در راستای اجرای طرح مدارس و پس از رایزنی های فراوان با مسئولین آموزش و پرورش استان، ۷ مدرسه ناحیه ۱ ارومیه را برگزید و ۱۵ خواهر طلبه وظیفه آموزش دانش آموزان را به عهده گرفته و ایثارگرانه به ترویج فرهنگ حجاب پرداختند.

شهبازپور به ارائه آمار پرداخت و گفت: ۳۱۲۹ دانش آموز تحت پوشش طرح ریحانه النبی قرار گرفتند که از این تعداد حدود ۳۰۰ نفر حجاب برتر را انتخاب کرده و جزء حافظان حجاب و۱۱۵۰ نفر به عضویت حامیان حجاب درآمدند.

مسئول اموربانوان شعبه ارومیه مهمترین ویژگی این طرح را، اجباری نبودن حجاب برای دانش آموزان دانست و اظهار داشت: تمام آموزش های فرهنگی و ارزشی حجاب، در قالب برنامه های علمی، هنری، ورزشی و مسابقه که متناسب با سن کودکان است به دانش آموزان ارائه می گردد تا دختران خود به انتخاب حجاب اقدام نمایند.

ایشان بر این نکته تصریح کرد که مربیان علاوه بر آموزش حجاب، نسبت به سایر شبهات و سئوالات دانش آموزان نیز مسئولند و موظفند که طی ارتباط با شعبه بهترین پاسخ متناسب با سن دانش آموز را در اختیار آنها قرار دهند.

وی گفت: شعبه ارومیه با هدف توانمند سازی مربیان محترم و ارتقای عملکرد ایشان اقدام به برگزاری جلساتی با موضوعات: “جذاب سازی کلاسهای مذهبی”، ” آسیب های رسانه های جمعی “، ” ماهواره و جهانی شدن ” نمود و با دعوت از اساتید متخصص سعی نمود تا کیفیت مطالب آموزشی را حفظ نماید.

شهبازپور در پایان سخنان خود اظهار داشت: امید است به لطف و عنایت پروردگار و استعانت از حضرت فاطمه زهرا(س) و فرزند خلفش، امام عصر(عج) ششمین سال اجرای طرح ریحانه النبی و ترویج فرهنگ فاطمی را با موفقیت به اتمام رسانیم.

انتهای پیام/

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.