خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » ارومیه با ۴ هزار دانش آموز تحت پوشش طرح های حجاب، بیشترین سهم را در کشور به خود اختصاص داده است
۴ هزار دانش آموز دخترامسال در ۹ مدرسه ناحیه۱ ارومیه از برنامه های طرح ملی مدارس ریحانه النبی بهره مند می شوند

ارومیه با ۴ هزار دانش آموز تحت پوشش طرح های حجاب، بیشترین سهم را در کشور به خود اختصاص داده است

۱۳۵۲۹۰۱۲۳۰

مدیر مرکز طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی علیهاالسلام در برنامه زنده تلوزیونی “ائویمیز” (خانه ما) که از سیمای آذربایجان غربی روی آنتن رفت حضور یافته و پیرامون مسائل خانواده، حجاب و فعالیتهای مرکز حجاب ریحانه النبی به گفتگو پرداخت.

مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی علیهاالسلام با حضور در برنامه زنده تلوزیونی با موضوع خانواده به مناسبت روز خانواده و بازنشستگان، با بیان اینکه: بر اساس آموزه های دینی، هیچ کس در هیچ مرحله ای از عمر بازنشسته نیست و بازنشستگی در تفکرات اسلامی معنا و مفهومی ندارد، انسان را در هر حال و در هر مرحله ای از روند زندگی مکلف دانست به انجام وظایفی، و محق به بهره مندی از برآیند تلاش های صمیمانه خود.

ابراهیم پور اظهار داشت: رعایت ادب و مقتضاى حق‏ شناسى نسبت به عمرى تلاش صادقانه و ایثارها، گذشته ها، دلسوزی ها و سوختن و ساختن ها که بزرگان از خود نشان داده ‏اند، آن است که در خانواده‏ ها مورد تکریم قرار گیرند، عزیز و محترم باشند، به آنان بى‏ مهرى نشود، خاطرشان آزرده نگردد و به توصیه‏ ها و راهنمایی هایى که از سر سوز و تجربه مى‏ دهند، بى‏ اعتنایى نگردد.

بزرگسالى و سن بالا در فرهنگ دینى ما احترام دارد. این سخن پیامبر خدا(ص) است که فرموده اند: «مَنْ عَرَفَ فَضْلَ کبیرٍ لِسنّهِ فَوَقَّرَهُ، آمَنَهُ اللَّهُ تعالى مِن فَزَعِ یوم القیامه»؛هر کس فضیلت و مقام یک بزرگ را به خاطر سن و سالش بشناسد و او را مورد احترام قرار دهد، خداى متعال او را از هراس و نگرانى روز قیامت ایمن می دارد.

در ادامه ایشان در راستای توجه به فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری مدظله العالی در خصوص اهتمام مردم و مسئولین به امر ترویج موضوع حجاب و عفاف در سطح جامعه اشاره نمود و اعلام نمود که در سال جاری ۱۸ هزار دانش آموز در کشور تحت پوشش طرح های حجاب این مرکز قرار گرفته اند و خاطر نشان کرد طرح های حجاب مرکز ریحانه النبی از سال ۸۷ در ارومیه آغاز به کار کرده و با ۴ هزار دانش آموز بیشترین سهم را در کشور به خود اختصاص داده است.

وی گزارشی از عملکرد این مرکز ارائه نمود و تدریس کتاب مروارید بهشتی و صدف آسمانی، توسط مربیان حجاب برای دانش آموزان مقطع سوم تا ششم ابتدایی را بخشی از برنامه های طرح ملی مدارس در سال جاری ذکر کرد. همچنین مسابقات فرهنگی، ورزشی و هنری، در قالب این طرح را در بین دانش آموزان مدارس منتخب از دیگر برنامه های مرکز حجاب ریحانه النبی برشمرد.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

تشکیل جلسه مرکز حجاب ریحانه النبی شعبه ارومیه با اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر

تشکیل جلسه مرکز حجاب ریحانه النبی شعبه ارومیه با اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی (س) ، مسئولین و مربیان مرکز حجاب ...