خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » حضور مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی کشور در صداوسیما استان آذربایجان غربی

حضور مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی کشور در صداوسیما استان آذربایجان غربی

default_news_pic

مدیر مرکز طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی علیهاالسلام روز گذشته با حضور در صدا و سیمای استان آذربایجان غربی، به عنوان میهمان در برنامه زنده تلوزیونی بمناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان حاضر و به گفتگو پرداختند.

مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی علیهاالسلام با بیان این مطلب که: بر اساس آموزه های دینی، هیچ کس در هیچ مرحله ای از عمر بازنشسته نیست .زیرا بازنشستگی در تفکرات اسلامی معنا و مفهومی ندارد. انسان در هر حال و در هر مرحله ای از روند زندگی مکلف است به انجام وظایفی، و محق است به بهره مندی از برآیند تلاش های صمیمانه خود.

ابراهیم پور اظهار داشت: رعایت ادب و مقتضاى حق‏ شناسى نسبت به عمرى تلاش صادقانه و ایثارها، گذشته ها، دلسوزی ها و سوختن و ساختن ها که بزرگان از خود نشان داده ‏اند، آن است که در خانواده‏ ها مورد تکریم قرار گیرند، عزیز و محترم باشند، به آنان بى‏ مهرى نشود، خاطرشان آزرده نگردد و به توصیه‏ ها و راهنمایی هایى که از سر سوز و تجربه مى‏ دهند، بى‏ اعتنایى نگردد.

بزرگسالى و سن بالا در فرهنگ دینى ما احترام دارد. این سخن پیامبر خدا(ص) است که فرموده اند: «مَنْ عَرَفَ فَضْلَ کبیرٍ لِسنّهِ فَوَقَّرَهُ، آمَنَهُ اللَّهُ تعالى مِن فَزَعِ یوم القیامه»؛هر کس فضیلت و مقام یک بزرگ را به خاطر سن و سالش بشناسد و او را مورد احترام قرار دهد، خداى متعال او را از هراس و نگرانى روز قیامت ایمن می دارد.

در ادامه ایشان در راستای توجه به فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری مدظله العالی در خصوص اهتمام مردم و مسئولین به امر ترویج موضوع حجاب و عفاف در سطح جامعه، با اعلام اینکه طرح ریحانه النبی در سال ۸۷ در ارومیه کلید خورد، تصریح کرد: سال جاری ۱۸ هزار دانش آموز در کشور تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند که شهر ارومیه با ۴ هزار دانش آموز بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است

وی تدریس کتاب مروارید بهشتی و صدف آسمانی، توسط مربیان حجاب به دانش آموزان مقطع سوم تا ششم ابتدایی را از برنامه های این طرح در سال جاری ذکر کرد و عنوان داشت: مسابقات فرهنگی، ورزشی و هنری نیز در قالب طرح ریحانه النبی در بین دانش آموزان مدارس منتخب اجرا می گردد.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.