خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » جلسه توجیهی مادران ارومیه برگزار شد
جلسه توجیهی مادران ارومیه
جلسه توجیهی مادران ارومیه

جلسه توجیهی مادران ارومیه برگزار شد

۱۴۲۸۶۳۹۰۷۶

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی(س)، ژیلا شهبازپور مسئول اموربانوان مرکز حجاب ریحانه النبی(س) شعبه ارومیه گفت: مادران اولین و مهمترین الگوی حجاب و عفاف برای دخترانشان هستند و در عفیف بودن دختران بیشترین تاثیر را می توانند داشته باشند. از این رو برگزاری چنین جلساتی با هدف افزایش سطح علمی و معرفتی مادران می تواند در تربیت نسل های آتی اثرات فراوانی را به دنبال داشته باشد.

ایشان در ابتدای جلسه آموزشی دبستان امامت، به نخستین حربه شیطان که برهنگی است اشاره کرد و گفت: بعد از گذشت هزاران سال از خلقت، جوامع بشری هنوز درگیر همین حربه اولیه شیطان هستند و تنها شناخت ارزش وجودی زن و حفظ کرامت او می تواند این حربه را خنثی نماید و بشر را از هرزگی نجات دهد و وظیفه اصلی در تحقق این امر الهی بر عهده زنان است.

شهبازپور در ادامه سخنان خود با تبریک ایام ولادت بانوی دوعالم، ایشان را بهترین و ماندگارترین الگوی زنان عالم معرفی کرد و اظهار داشت: الگوگیری محتوائی از زندگی این بانوی بزرگوار که مظهر حیا و عفاف است به همگان می آموزد که همه کارها اگر بر اساس رضایت الهی باشد علاوه بر هدایت گری، جاودانه نیز خواهد بود.

در ادامه کارشناس تربیتی خانواده در مورد آسیب های شبکه های اینترنتی و اجتماعی و تاثیر آن بر بی اعتقادی و بی عفتی در جوامع نکاتی را ارائه نمود و با بیان اینکه دشمن همواره در صدد تسلط بر ماست افزود: بهترین روش برای از بین بردن یک جامعه، تخریب هویت زنان آن جامعه است و دشمن این مسئله را به درستی تشخیص داده و تمام فعالیت های خود را در این زمینه متمرکز نموده است.

ایشان در ادامه مباحث خود با اشاره به ضررهای استفاده از برنامه هایی چون وایبر و واتس آپ و … به مادران توصیه کرد از نرم افزارهای جایگزین ایرانی برای کودکان خود استفاده نمایند و آنان را به حضور در مساجد و مراسمات مذهبی تشویق و ترغیب نمایند.

گفتنی است در پایان جلسه، مادران سوالات و شبهات خود را مطرح کرده و پاسخ مناسب را از کارشناس محترم و مسئول اموربانوان دریافت نمودند.

انتهای پیام/

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.