خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » هدف طرح نسیم عفاف، زیباشناسی حجاب و پاسخ به شبهات است
هدف طرح نسیم عفاف، زیباشناسی حجاب و پاسخ به شبهات است
هدف طرح نسیم عفاف، زیباشناسی حجاب و پاسخ به شبهات است

هدف طرح نسیم عفاف، زیباشناسی حجاب و پاسخ به شبهات است

۱۳۴۲۵۹۴۴۹۰

معاون اجرایی طرح های حجاب ریحانه النبی کشور در گفتگو با پانا با بیان این که هدف طرح نسیم عفاف، زیباشناسی حجاب و پاسخ به شبهات است؛ گفت: پیامدهای مسئله حجاب، تاثیر عمقی در اجتماع، جوانان و خانواده ها دارد.

حجت السلام و المسلمین میریحیی میرفتحی زاده در حاشیه اردوی علمی، آموزشی و تفریحی مرکز ریحانه النبی اورمیه که در اردوگاه فرهنگی معلم این شهرستان برگزار شد؛ اظهار داشت: این طرح برای اولین بار، ۴ سال قبل در سالروز ولادت حضرت معصومه(س)، با اهداف برنامه های راهبردی طبق بیانات و منویات مقام معظم رهبری برنامه ریزی شد.

وی با اشاره به اینکه، متاسفانه اجرای برنامه های سطحی همانند نمایشگاه، همایش و سخنرانی و نداشتن برنامه زیربنایی و کارشناسی شده، از عوامل موثر در وارد صحنه شدن عوامل اجرایی مرکز ریحانه النبی بوده است؛ ادامه داد: مطالعات انجام شده قبل از اجرای طرح در سال ۸۷ که موضوع آن آسیب شناسی بد حجابی و نتایج آن روبه رشد بودن این معضل فرهنگی و اجتماعی و الگو برداری خانواده ها از کشورهای همسایه و رسانه ها و همچنین کوتاهی و عدم دغدغه برخی مسئولین فرهنگی در موضوع حجاب و عفاف از دیگر علل ورود ما به این صحنه بوده است.

معاون اجرایی طرح های حجاب ریحانه النبی کشور افزود: در این راستا اولین اردوی علمی، آموزشی و تفریحی در هفته ی حجاب و عفاف برنامه ریزی شد.

وی اضافه کرد: این اردو با هدف چالش های اجتماعی، آموزش های کاربردی، کارگاه های جداگانه و برنامه های مسابقه ای و تفریحی ادامه دارد.

میرفتحی زاده عنوان کرد: از نکات حائز اهمیت این اردو، حضور مدیر مرکز ریحانه النبی کشور در جمع افراد حاضر در اردوی علمی، آموزشی و تفریحی است.

دبیر اجرایی مرکز حجاب ریحانه النبی اورمیه اذعان کرد: اردوی علمی، آموزشی و تفریحی که برای اولین بار اجرا می شود؛ در رده های سنی نوجوانان و جوانان در قالب خوش حجابی و نسیم عفاف و با هدف زیباسازی و زیباشناسی حجاب و جواب به شبهات برگزار می شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: برنامه ها و پیامدهای حجاب، تاثیرگذاری عمقی در بین اجتماع، جوانان و خانواده ها را دارد.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.