خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » مسئولان در حمایت از طرح‌های حجاب کوتاهی می‌کنند
مسئولان در حمایت از طرح‌های حجاب کوتاهی می‌کنند
مسئولان در حمایت از طرح‌های حجاب کوتاهی می‌کنند

مسئولان در حمایت از طرح‌های حجاب کوتاهی می‌کنند

۱۳۳۷۸۵۸۴۳۴

دبیر اجرایی مرکز تحقیقات و طرح‌های کاربردی حجاب ریحانه‌النبی(س) ارومیه گفت: مسئولان در پرداخت اعتبارات طرح‌های حجاب مرکز ریحانهالنبی(س) کوتاهی می‌کنند.

حجت‌الاسلام میریحیی میرفتحی‌زاده اظهار داشت: طرح حجاب ریحانه‌النبی(س) بعد از انقلاب اسلامی به عنوان نخستین و موفق‌ترین طرح در زمینه عفاف و حجاب از سال ۸۴ در کشور راه‌اندازی شد و در مدت زمان اندک موفقیت‌های چشمگیری را کسب کرده است.

وی با بیان اینکه طرح‌های حجاب این موسسه کپی‌برداری می‌شود، افزود: طرح‌های انجام شده در این مرکز با اسامی و اشکال مختلف در کشور اجرا می‌شود، در واقع این مرکز تبدیل به الگوی موفقی در مسیر حجاب شده‌ و دیگران از طرح‌ها و روش‌های آن برای نهادینه کردن عفاف و حجاب استفاده و از آن کپی‌برداری می‌کنند.

این مسئول تصریح کرد: مرکز ریحانهالنبی چهار سال متوالی با وجود مشکلات فراوان مالی و اداری در ۱۶ مدرسه ارومیه و با زیر پوشش قرار دادن چهار هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز و فعالیت ۳۴ مربی آموزش دیده فعالیت‌های خود را اجرا کرد و تاکنون موفق، کارآمد و پر بازده بوده به طوری که مورد حمایت خانواده‌ها قرار گرفته و مدیران مدارس نیز از آن استقبال کرده‌اند.

میرفتحی‌زاده بیان کرد: متاسفانه در جلسات استان به نام مرکز ریحانه‌النبی و با گسترش طرح‌های آن اعتباراتی مصوب و به دستگاه‌های مربوط نیز ارجاع شده است ولی مسئولان در پرداخت اعتبارات کوتاهی می‌کنند و آن را در اختیار مرکز قرار نمی‌دهند و همین مسئله سبب شده تا مرکز حجاب ریحانهالنبی به دلیل مشکلات فراوان مالی دیگر قادر به اجرای طرح نباشد.

وی افزود:‌ عدم حمایت و همکاری مسئولان سبب تعطیلی طرح‌های کاربردی حجاب این مرکز در ارومیه می‌شود.

دبیر اجرایی مرکز تحقیقات و طرح‌های کاربردی حجاب ریحانه‌النبی(س) ‌ارومیه خاطرنشان کرد: نامشخص بودن اعتبارات اجرای طرح از طرف استان و همچنین قول و قرارهای بدون عمل سبب شده تا برای ادامه اجرای طرح با علمای اهل ارومیه که در قم ساکن هستند ارتباط برقرار کرده تا این طرح موفق با وجود مشکلات فراوان، احیا شود

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.