خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » برگزاری مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین توسط دختران خوش حجاب ارومیه
مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین توسط دختران خوش حجاب ارومیه
مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین توسط دختران خوش حجاب ارومیه

برگزاری مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین توسط دختران خوش حجاب ارومیه

۱۴۱۴۹۱۴۴۵۷

خانم شهباز پور، مسئول اموربانوان شعبه ارومیه در توضیح این مطلب اظهار داشت: با فرا رسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و در راستای اجرای طرح ملی خوش حجابی و نسیم عفاف، مجلس عزای حسینی با حضور۵۰ نفر از دختران تحت پوشش این طرح و مادرانشان در مسجد لطفعلی خان ارومیه که یکی از مساجد میزبان طرح خوش حجابی است برگزار شد.

ایشان افزود: در ابتدای این مراسم، زیارت عاشورا به همت مربیان قرائت شد و در ادامه حجت الاسلام عباسی، دبیر اجرایی شعبه ارومیه به سخنرانی پرداخت و در بخشی از سخنان خود به پیام‌های واقعه عاشورا اشاره ای داشت و حجاب و عفاف را یکی از پیامهای مهم آن دانست و حضرت زینب را مظهر حجاب و عفت خواند و از دختران خواست با حفظ حجاب خود ادامه دهنده راه حضرت زینب و خون شهدای عاشورا باشند.

مسئول اموربانوان شعبه ارومیه گفت: در بخش دیگر این مراسم مداح محترم، با خواندن اشعاری حال و هوای عزای حسینی را در جلسه برقرار نمود و گوشه ای از مصیبت های اهل بیت علیهم السلام را به تصویر کشید.

وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: در این مراسم علاوه بر دختران و مادرانشان، مربیان و سرگروه های طرح نیز حضور داشتند که به همت آنها پذیرایی مختصری از حاضرین صورت گرفت و سرانجام مجلس به پایان رسید.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه آموزشی بویین زهرا

کارگاه آموزشی

به همت ناحیه مقاومت سپاه شهرستان بوئین زهرا، کارگاه آموزش تخصصی عفاف و حجاب توسط‌ مرکز‌ حجاب ریحانه النبی برگزار شد...