خانه » شعب » ۹ دختر خوش حجاب در قم تجلیل شدند
۹ دختر خوش حجاب در قم تجلیل شدند
۹ دختر خوش حجاب در قم تجلیل شدند

۹ دختر خوش حجاب در قم تجلیل شدند

۱۳۶۱۶۱۵۶۰۶

به گزارش خبرگزاری فارس: با حضور نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ۹ دختر خوش حجاب قمی معرفی و از آنها تجلیل به عمل آمد.

همایش طرح ملی «خوش حجابی» با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر آقاتهرانی در مرکز فقهی ائمه اطهار قم برگزار شد.

در این مراسم ۹  نفر از دختران محجبه به قید قرعه انتخاب شده و هدایای نفیسی اعم از پلاک طلا، چرخ خیاطی، ساعت و … به آنها اعطا شد.

در بخش دیگری از این همایش از خانواده مراکشی که به تازگی مسلمان شده بودند به دلیل  اینکه حجاب را به عنوان پوشش برتر برگزیده بودند تجلیل شدند.

طرح ملی خوش حجابی بعد از آزمایش در شهرهای ارومیه، ساری، کاشان، مشهد و قم در شهرهای تبریز، همدان، اراک، سمنان و تهران اجرا خواهد شد.

طرح ملی خوش حجابی پس از اجرا در این شهرها به صورت سراسری برای مبارزه با بدحجابی و بدپوششی اجرا شده و می‌تواند در ساماندهی بحث حجاب در کشور نتیجه بخش باشد.

این طرح در راستای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و تشویق افراد با حجاب و با هدف شناسایی و حمایت از بانوان خوش حجاب، برنامه ریزی شده است.

دختران ۷ تا ۱۴ سال در شهرهای یاد شده می‌‌توانند در طرح ملی خوش حجابی عضو شده و از برنامه‌های مرکز ریحانه النبی بهره مند شوند.

برنامه‌های این مرکز شامل اجرای برنامه‌های تربیتی و دینی، ارائه بسته‌های فرهنگی، مسابقات مختلف و ارائه خدمات تفریحی و استفاده از مراکز تفریحی با همکاری نهادهای استان است.

همچنین افراد عضو پس از اتمام سن ۱۴ سالگی نیز مورد حمایت این مرکز هستند و رها نمی‌شوند، بلکه در قالب طرحی دیگر با عنوان «نسیم عفاف» با مرکز ریحانه النبی ارتباط خواهند داشت.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.