خانه » شعب » مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی در گفتگو با فارس خبر داد؛
طرح دختران خوش حجاب با حمایت خانواده‌ها ماندگار می‌شود

مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی در گفتگو با فارس خبر داد؛

۱۳۴۱۹۹۸۲۲۷

مدیر مرکز تحقیقات و طرح‌های کاربردی حجاب ریحانه النبی(س) از اجرای طرح ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در منطقه پردیسان قم خبر داد.

محمدمهدی ابراهیم‌پور پیش از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت روز عفاف و حجاب برگزار شد، با اشاره به فعالیت‌های اجرایی مرکز تحقیقات و طرح‌های کاربردی حجاب ریحانه النبی اظهار کرد: اجرای طرح‌های کاربردی در زمینه حجاب یکی از فعالیت‌های این مرکز است.

وی خاطرنشان کرد: طرح مدارس مرکز حجاب ریحانهالنبی در سال تحصیلی ۹۰ـ۹۱ در هفت شهر تهران، مشهد، ساری، ارومیه، اصفهان، شیراز و کاشان اجرا شد.

مدیر مرکز تحقیقات و طرح‌های کاربردی حجاب ریحانه النبی(س) با بیان اینکه طرح مدارس این مرکز امسال در سطح ۱۱۴ مدرسه اجرا شد، گفت: ۲۰ هزار و ۹۹۹ نفر در قالب ۶۵۹ کلاس در پایه‌‌های سوم، چهارم و پنجم ابتدایی زیرپوشش این طرح قرار گرفتند که ۲۰۳ نفر از خواهران طلبه حوزه علمیه آموزش آنها را بر عهده داشتند.

وی خاطرنشان کرد: ۲۴ مدرسه در تهران، ۱۶ مدرسه در ارومیه، ۲۵ مدرسه در ساری، ۱۴ مدرسه در مشهد، ۱۰ مدرسه در شیراز، ۱۵ مدرسه در اصفهان و ۱۰ مدرسه در کاشان مجری طرح حجاب ریحانه النبی بودند.

ابراهیم‌پور با بیان اینکه پیش از اجرای طرح حجاب ریحانه النبی هزار و ۷۶۵ نفر از حجاب برتر استفاده می‌کردند، عنوان داشت: از این تعداد ۳۱۴ نفر در تهران، ۱۶۳ نفر در ارومیه، ۳۲۶ نفر در ساری، ۲۳۴ نفر در مشهد، ۱۶۶ نفر در شیراز، ۲۵۹ نفر در اصفهان و ۳۰۳ نفر در کاشان حضور داشتند.

وی خاطرنشان کرد: تعداد افراد محجبه پس از اجرای طرح به ۱۱ هزار و ۱۲ نفر رسید که از این تعداد هزار و ۷۵۰ نفر در تهران، ۲ هزار و ۷۲ نفر در ارومیه، هزار و ۴۹۴ نفر در ساری، هزار و ۳۹۱ نفر در مشهد، هزار و ۲۵۴ نفر در شیراز، هزار و ۳۴۰ نفر در اصفهان و هزار و ۷۱۱ نفر در کاشان حضور داشتند.

مدیر مرکز تحقیقات و طرح‌های کاربردی حجاب ریحانه النبی(س) عنوان داشت: تاکنون این طرح در آسیب‌پذیرترین نقاط شهرها اجرا شده و نتایج خوبی دربرداشته است.

وی با اشاره به طرح خوش حجابی که یکی دیگر از طرح های این مرکز می باشد گفت: مجموعه در این طرح به طور مستقیم با دختران و خانواده‌های آنها مرتبط بوده و اکنون در شهرهای ارومیه، مشهد، ساری و کاشان در حال اجرا است.

ابراهیم‌پور خاطرنشان کرد: طرح خوش‌حجابی در دو گروه سنی هفت تا ۱۴ سال و ۱۵ تا ۲۰ سال با عنوان نسیم عفاف اجرا می‌شود.

وی عنوان داشت: ۷۵۰ نفر در ارومیه، ۵۰۰ نفر در مشهد، ۴۰۰ نفر در کاشان و ۳۰۰ نفر در ساری زیرپوشش طرح خوش‌حجابی قرار گرفتند و اکنون در قم در حال عضوگیری برای این طرح هستیم.

مدیر مرکز تحقیقات و طرح‌های کاربردی حجاب ریحانه النبی(س) ادامه داد: طرح خوش‌حجابی در قالب سه محور آموزش، برنامه‌های خدماتی و فعالیت‌های فرهنگی اجرا می‌شود و در سال جاری در نظر داریم برنامه‌های طرح خوش‌حجابی را توسعه و گسترش دهیم.

وی با اشاره به برنامه‌های دیگر مرکز تحقیقات و طرح‌های کاربردی حجاب ریحانه النبی گفت: ۱۲ هزار نفر دانش‌آموز دارای حجاب برتر در قالب هفت شهر در راهپیمایی سال گذشته شرکت کردند.

ابراهیم‌پور خاطرنشان کرد: جشن حجاب و آئین‌ چادرگذاری از دیگر برنامه‌های مرکز بوده که در پایان سال تحصیلی برای آخرین پایه تحصیلی هر مدرسه ابتدایی برگزار می‌شود.

وی از اجرای طرح ترویج فرهنگ عفاف و حجاب خبر داد و افزود: این طرح برای نخستین بار در منطقه پردیسان قم اجرا می‌شود.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.