خانه » شعب » اجرای طرح خوش حجابی در قم
اولین همایش بزرگ دختران خوش حجاب کاشان
اولین همایش بزرگ دختران خوش حجاب کاشان

اجرای طرح خوش حجابی در قم

default_news_pic
مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی از اجرای طرح «خوش حجابی» در قم به منظور ترویج فرهنگ عفاف و حجاب خبر داد.

حجت الاسلام و المسلیمن محمد مهدی ابراهیم پور با اشاره به ضرورت حجاب و عفاف، اظهارداشت: مرکزحجاب ریحانه النبی در راستای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و تشویق افراد با حجاب، دو سال پیش طرحی را با هدف شناسایی و حمایت از بانوان خوش حجاب برنامه ریزی کرد که متاسفانه به دلیل نداشتن بودجه لازم این طرح به مرحله اجرایی نرسید.

وی افزود: با پیگیری های مسئولین مرکز و از طرفی با توجه به ضرورت ترویج فرهنگ حجاب و عفاف، این مرکز طرح «خوش حجابی » را از اوایل سال جاری علی رغم کمبود منابع لازم به مرحله اجرا رساند.

مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی با بیان این مطلب که این طرح همزمان با میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)در قم به مرحله اجرا رسید، گفت : این طرح مخصوص دختران ۷تا۱۴ ساله بوده و در قالب آن اعضای این مرکز در سطح شهر، افراد جامعه هدف را شناسایی و با اعطای کارتی، آنها را به عضویت مرکز درآورده و در مراحل بعدی برنامه های متعددی را در راستای حمایت از آنها جهت حفظ حجاب انجام می دهند

وی با اشاره به این‌که در این طرح دختران تا سن ۱۴سالگی تحت حمایت های این مرکز قرار می گیرند، ابراز داشت : اجرای برنامه های تربیتی و دینی ،ارائه بسته های فرهنگی،اجرای مسابقات مختلف و ارائه خدمات تفریحی و استفاده از مراکز تفریحی با همکاری نهادهای استان از جمله این برنامه ها است.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم پور با بیان این مطلب که در مرحله این طرح با گستره ی محدودی کار خود را آغاز کرده است ادامه داد: تاکنون بیش از ۵۰نفر در این طرح به عضویت این مرکز درآمده و از برنامه های ان بهره می برند.

* اجرای طرح «نسیم عفاف»
وی خاطرنشان ساخت : البته افراد عضو پس از اتمام سن ۱۴ سالگی نیز تحت حمایت این مرکز بوده و رها نمی شوند، بلکه در قالب طرحی دیگری با عنوان «نسیم عفاف» با مرکز ریحانه النبی ارتباط خواهند داشت.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.