خانه » شعب » خراسان رضوی - مشهد » همایش مادران طرح حجاب ریحانه النبی با حضور خانم نیلچی زاده در مشهد برگزار شد
برگزاری جلسات آموزشی و هم اندیشی مربیان حجاب
برگزاری جلسات آموزشی و هم اندیشی مربیان حجاب

همایش مادران طرح حجاب ریحانه النبی با حضور خانم نیلچی زاده در مشهد برگزار شد

default_news_pic

پایگاه خبری حجاب، نخستین همایش مادران دانش آموزان شرکت کننده در طرح حجاب ریحانه النبی(س) مشهد در سال تحصیلی ۹۱-۹۰ ظهر امروز با حضور بیش از ۲۰۰ تن از مادران در سال شهید حاتمی برگزار شد.

خانم ساسانی، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش ناحیه چهار مشهد در این مراسم با اشاره به ارزش شهادت در جبهه فرهنگی گفت: در یک جامعه اسلامی نباید اینگونه باشد که کنار مادر محجبه، دختر بدحجاب راه برود، این نشان می دهد که یا مادران نسبت به حجاب فرزندانشان بی تفاوت هستند یا از توصیه در این زمینه ناامید شده اند در حالی که نباید اینگونه باشد زیرا امربه معروف قطعا اثرگذار است.

وی با تأکید بر لزوم توجه بیشتر والدین به پوشش فرزندانشان ابراز داشت: در این خصوص باید عالمانه و با آگاهی نسبت به فلسفه حجاب پیش رفت؛ بدانید حجاب چرا واجب است و چه فوایدی دارد تا بتوانید این ها را به فرزندان نیز منتقل کنید.

ساسانی با بیان اینکه همه امور زندگی ما باید در راستای مبانی فکری مکتب اسلام باشد، ادامه داد: متاسفانه ما گاهی به جای اینکه خود را با سیره اهل بیت تطببیق دهیم، آن بزرگواران را با خود تطبیق می دهیم.

مادر آیدا رستمی دانش آموز چهارم ابتدایی شرکت کننده در طرح حجاب ریحانه النبی در حاشیه برگزاری این همایش می گوید: اینگونه برنامه ها موجب تعامل هرچه بیشتر مادران با یکدیگر می شود و با توجه به وسواس های بی موردی که برخی پدران در مورد حجاب دخترانشان دارند، لازم است انان نیز در این همایش ها حضور داشته باشند.

وی با تقدیر از دست اندرکاران اجرای طرح، ادامه داد: دخترم به راحتی و از روی علاقه حجاب و پوشش چادر را پذیرفته است. مسوولان تلاش کنند این طرح در سایر مقاطع نیز ادامه یابد.

مادر دل آرام ژیان، دانش آموز سال سوم ابتدایی نیز می گوید: دوست دارم دخترم حجابش را رعایت کند او نیز از همان ابتدا با علاقه وارد این طرح و چادری شد. اما مسوولان این نکته را فراموش نکنند که پس از جشن تکلیف، دانش اموز را به حال خود رها نکنند، امروز بچه ها نسبت به تکالیف دینی آنطور که باید توجیه نیستند.

وی تأکید کرد: معلمان و مدیران باید بیشتر و فراتر از کتاب های درسی به تبیین زندگی ائمه برای دانش آموزان اهمیت دهند، بخشی از ساعت درس قرآن را به این امر اختصاص دهند.

همچنین مادر یکی از دانش آموزان پنجم ابتدایی مدرسه حاتمی مشهد معتقد است: طرح حجاب ریحانه النبی طرحی عالی است که به همت مربیان آن، موجب تشویق دانش اموزان در خصوص حفظ حجاب می شود.
وی با اشاره به تأثیر برگزاری همایش مادران در آگاهی بخشی به والدین و نیز دانش آموزان، بر لزوم حضور پدران در اینگونه همایش ها تأکید کرد./

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.