خانه » شعب » جشن حافظان حجاب و آیین چادرگزاری در شیراز برگزار می شود
جشن حافظان حجاب و آیین چادرگزاری در شیراز
جشن حافظان حجاب و آیین چادرگزاری در شیراز

جشن حافظان حجاب و آیین چادرگزاری در شیراز برگزار می شود

۱۳۲۸۵۲۷۱۹۲

برای اولین بار در استان فارس جشن حافظان حجاب و آیین چادرگزاری ۱۱ خرداد در شیراز برگزار می شود.

حجت الاسلام ابراهیم آذرنیا مدیر اجرایی طرح حجاب ریحانه النبی(س) در شیراز با اشاره به برگزاری جشن حافظان حجاب در این شهر، اظهار داشت: این جشن در روز چهارشنبه یازدهم خرداد ماه در ساعت ۱۷ الی ۱۹ عصر برگزار می شود.
وی با بیان اینکه این جشن در باشگاه فرهنگیان شیراز و در سالن سعدی برگزار خواهد شد؛ ابراز داشت: مرکز تحقیقات و طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی حدود ۹ مدرسه را در شیراز تحت پوشش خود قرار می دهد که جمع کل این مدارس حدود دو هزار و دویست دانش آموز دختر خواهد شد.

مدیر اجرایی طرح حجاب ریحانه النبی در شیراز با بیان اینکه امسال اولین سال تحصیلی اجرای این طرح در شهر شیراز بود و از این بین حدود ۲۰۰ دختر فارغ التحصیل حافظ حجاب خواهیم داشت؛ خاطرنشان ساخت: تمامی این دختران به همراه مادران خود در این جشن شرکت خواهند کرد.

وی ادامه داد: اجرای این طرح در شهر شیراز از استقبال بسیار خوبی برخوردار بوده است و جای امیدواری است که تعداد این دانش آموزان دختر هرساله افزایش پیدا کند.

حجت الاسلام آذرنیا آیین چادرگذاری، قرائت وفانامه و چادرنامه را از برنامه های اصلی این جشن برشمرد و افزود: تئاتر و سرود ویژه حجاب و تقدیر از حافظان برتر حجاب از دیگر برنامه های این جشن است.
وی ادامه داد: این دانش آموزان پس از قرائت متن وفا نامه متعهد می شوند که در جهت ترویج و حفظ فرهنگ عفاف و حجاب کوشا باشند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۰۰۰ دانش آموز دختر تحت پوشش این مرکز در پایه های سوم،چهارم و پنجم ابتدایی قرار دارند، یادآور شد: در چشم‌انداز این موسسه، گسترش و پیشبرد طرح تا مقطع دانشگاه دیده شده است و طرح های خوش حجابی (تقویت حجاب در سطح شهر) و نسیم عفاف (ویژه دختران مقطع راهنمایی) از دیگر برنامه های این موسسه جهت ترویج حجاب و عفاف به شمار می رود.

گفتنی است، مرکز حجاب ریحانه النبی که در حرکتی خودجوش به همت جمعی از طلاب حوزه علمیه قم راه اندازی شد، در زمینه ترویج فرهنگ حجاب در سطح مدارس ابتدایی فعالیت دارد و شعبات آن هم اکنون در شهرهای اصفهان، ارومیه، ساری، شیراز، کاشان، تهران و شهر ری و مشهد فعالیت دارد.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.