خانه » شعب » اصفهان - اصفهان » اجرای طرح حجاب ریحانه النبی در کاشان آغاز شد
برگزاری جلسات آموزشی و هم اندیشی مربیان حجاب
برگزاری جلسات آموزشی و هم اندیشی مربیان حجاب

اجرای طرح حجاب ریحانه النبی در کاشان آغاز شد

default_news_pic

با نواخته شدن زنگ حجاب در روز سه شنبه در مدارس ابتدایی کاشان، اجرای طرح حجاب ریحانه النبی در مدارس این شهرستان آغاز شد.


به گزارش پایگاه خبری حجاب، مراسم آغاز طرح حجاب ریحانه النبی با حضورجمعی از مدیران مدارس ابتدایی بصورت نمادین درجمع دانش آموزان مدرسه ابتدایی دخترانه “آسیه” برگزار شد.

دبیر اجرائی طرح ریحانه النبی در کاشان در حاشیه این مراسم به خبرنگار پایگاه خبری حجاب گفت: امسال طرح حجاب ریحانه النبی علیهاالیلام با استقبال مدیران مدارس، در ۱۰ مدرسه ابتدایی اجرا می شود.

حجت الاسلام “رسول انتشاری” با بیان اینکه بیش از دو هزار دانش آموز دختر تحت پوشش طرح قرار می گیرند، افزود: طرح حجاب ریحانه النبی در مدارس ابتدایی اجرا می شود و ویژه پایه های سوم، چهارم و پنجم دبستان است.

وی یادآور شد: سال گذشته این طرح در پنج مدرسه سطح کاشان اجرا شد و یکهزار و ۲۹ نفر تحت پوشش آن قرار گرفتند.

انتشاری با انتقاد از عدم حمایت برخی مسوولان ذیربط در اجرای طرح ریحانه النبی، گفت: اجرای چنین طرح های فرهنگی در سطح جامعه بویژه در مدارس نیازمند حمایت مالی و معنوی مسئولان و دستگاه ها است.

به گفته وی در صورت حمایت مالی مسوولان، طرح حجاب ریحانه النبی در دیگر مدارس ابتدایی دخترانه نیز اجرا می شود. دبیر اجرائی طرح ریحانه النبی در کاشان اجرای طرح حجاب ریحانه النبی در سال گذشته را موفق ارزیابی کرد و گفت: این طرح امسال با استقبال خوبی از سوی مدیران مدارس و والدین دانش آموزان روبرو شد.

وی با اشاره به اینکه ۲۰ مربی در اجرای این طرح همکاری می کنند، گفت: این مربیان فارغ التحصیل حوزه علمیه خواهران هستند و دوره ها و کارگاه های ویژه ای برای این امر گذرانده اند.

انتشاری با اشاره به طرح حجاب ریحانه النبی گفت: یک زنگ در هفته به زنگ حجاب اختصاص پیدا کرده است و در این ساعت مربیان با حضور در کلاس ها علاوه بر تدریس کتاب “مروارید بهشتی”، به سوالات دینی و فرهنگی دانش آموزان نیز پاسخ می دهند.

وی ادامه داد: در راستای اجرای این طرح دانش آموزان به دو گروه “حامیان حجاب” با شعار “من در حجاب زیبایم” و “حافظان حجاب ” با شعار “من در حجاب زیباترم” تقسیم می شوند.

دبیر اجرائی طرح ریحانه النبی در کاشان افزود: حامیان حجاب دانش آموزانی هستند که با مانتو ومقنعه در مدرسه حاضر می شوند و حافظان حجاب علاوه بر مانتو و مقنعه مزین به حجاب با “چادر” نیز هستند.

وی برگزاری “صبحگاه حجاب”، “فرشته حجاب” و “شورای حجاب” را از دیگر طرح هایی عنوان کرد که در قالب طرح حجاب ریحانه النبی اجرا می شود. انتشاری بهترین سن ترویج عفاف و حجاب در بین دانش آموزان را قبل از ۹ سالگی عنوان و بیان کرد: دانش آموزان در این طرح با فلسفه حجاب آشنایی کامل پیدا می کنند و قادر به دفاع از حجاب خود می شوند.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.