خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » با زور جامعه باحجاب نمی شود /با حجاب خود را برای زندگی جهادی آماده کنیم
با زور جامعه باحجاب نمی شود /با حجاب خود را برای زندگی جهادی آماده کنیم
با زور جامعه باحجاب نمی شود /با حجاب خود را برای زندگی جهادی آماده کنیم

با زور جامعه باحجاب نمی شود /با حجاب خود را برای زندگی جهادی آماده کنیم

۱۳۳۴۱۲۸۵۵۸

به گزارش خبرگزاری پانا، حجت الاسلام والمسلمین ارجمندی در چهارمین همایش طرح ملی دختران نسیم عفاف ارومیه اظهار داشت: با زور نمی شود جامعه را با حجاب کرد. باید ریشه ی حجابی و بدحجابی را شناسایی کرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه صنعتی ارومیه افزود: در امر حجاب، باید ارزش های انسانی لحاظ شده و نگرش و باورها باید حل شود و نباید دنبال تغییر رژیم ها باشیم؛ باید به دنبال تغییر نگرش ها باشیم.

حجت الاسلام ارجمندی در ادامه علت عقب ماندگی جوامع را دروغ دانست و اضافه کرد: انسان اگر احیا شود؛ همه جای دنیا که باشد اعلم بندگی او دستش است.

وی معنی حجاب را، پوشش اسلامی بدون خودنمایی تعریف کرد و گفت: پوشش اسلامی باید بدون خودنمایی باشد؛ در حالیکه این امر در جوامع کنونی ما با خودنمایی همراه است و همراه با چادرها،خود را با شیوه های مختلف آرایش و همانند رنگین کمان می کنند.امروزه شاهد این هستیم که هزار مدل چادر با مدهای مختلف طراحی و عرضه بازار شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه “زن” باید به دنبال ارزش های انسانی خودش باشد؛ تصریح کرد: همه باید در جای خود حاضر باشیم همه چیز را بر سر جای خود قرار دهیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه صنعتی ارومیه اظهار کرد: زندگی دنیوی ما معاویه ای و یزیدی شده است؛ در حالی که آرزوهایمان نبوی و امامی است.در نیای امروزی، جهنم مقبولیت و محبوبیت برای زن درست شده است و زن امروزی، حجاب خود را مانع محبوبیت ظاهری می داند و این در حلی است که اگر دین به نحو احسن تعریف شود؛ دین داری زحمت ندارد.

این کارشناس دینی اظهار کرد: اخلاقیات، نظام اجتماعی هستند و با شکل دینداری، بازی نکنیم و باید دین را پیدا کنیم و در جریان تربیت، اصل پیدا کردن ریشه هاست اما شکل ها می آیند و می روند و با عوض شدن، محیط عوض می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید خودمان را برای یک زندگی جهادی تربیت کنیم و با حجاب خود به یک نوع جهاد در سطح جامعه مشغول باشیم و مهم ترین نکته در جهاد حجاب این است که نباید از خندیدن به حجاب ناراحت شویم.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.