خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » تاکید مسئولین بر اجرای طرح های مرکز حجاب ریحانه النبی(س) در ارومیه
تاکید مسئولین بر اجرای طرح های مرکز حجاب ریحانه النبی(س) در ارومیه
تاکید مسئولین بر اجرای طرح های مرکز حجاب ریحانه النبی(س) در ارومیه

تاکید مسئولین بر اجرای طرح های مرکز حجاب ریحانه النبی(س) در ارومیه

۱۳۳۳۸۶۸۰۶۰

جلسه رایزنی مسئولین آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی و مرکز حجاب ریحانه النبی(س) روز گذشته در استان قم برگزار گردید و طرفین جهت حل مسائل و ابهامات به وجود آمده به گفت وگو پرداختند.

میرفتحی زاده دبیر اجرایی مرکز حجاب ریحانه النبی(سلام الله علیها) ارومیه ضمن خوش امد گویی به میهمانان و عرض تسلیت ایام فاطمیه، تاریخچه ای از فعالیت های این مرکز در ارومیه بیان کردند.

سپس جناب آقای سمرقندی مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان آ.غ به ایراد سخن پرداخته و به وظیفهء حساس آموزش و پرورش در فرهنگسازی اشاره کردند و نمونه هایی از فعالیت های این سازمان در زمینه فرهنگی و پرورشی اشاره کرده و خواستار همکاری بیشتر دیگر ارگانهای مسئول در این زمینه شدند.

ایشان وظیفه آموزش و پرورش در خصوص طرح ملی حجاب مدارس را نظارتی عنوان کرده و اینگونه کارهای فرهنگی و ریشه ای را برای استان لازم و ضروری دانسته و از عدم حمایت کافی مالی از این طرح ها ابراز گلایه مندی کردند.

حجت الاسلام ابراهیم پور مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی(سلام الله علیها) پس از تشکر از بیانات جناب آقای سمرقندی، از فعالیت آموزش و پرورش در زمینه آشنایی هرچه بیشتر و بهتر دانش آموزان با مساجد تقدیر کرده و از اینگونه حرکت های پایه ای ابراز خرسندی کردند.

ایشان، سیاسی شدن حجاب وعفاف را، یکی از موانع گسترش آن درکشور دانستد و ابراز داشتند که نباید این مسئله به عرصه سیاست کشیده شود.

مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی(سلام الله علیها) متوالی بودن و کار ادامه دار را برای به ثمر رسیدن طرح در میان دانش آموزان را اساسی دانسته و عنوان کردند که دشمنان نمی خواهند این گونه طرح های بنیادی در کشور انجام شود و اخلال های به وجود آمده در توقف طرح را خارج از آموزش و پرورش ارزیابی کرد.

وی به راهپیمایی های ارومیه و تحلیل رسانه های خارجی اشاره کرده و خواستار جدیت مسئولین در برابر خرابکاری و براندازی های دشمنان شد.

حجه الاسلام شامی نماینده طلاب ارومیه مقیم قم با بیان خطرات دشمنان اسلام و فعالیت های گسترده ی آنان در ارومیه را متذکر شدند و اینگونه فعالیت های فرهنگی را برای مقابله با آنان و زمینه سازی ظهور حضرت ولیعصر(عج) لازم ارزیابی کردند. ایشان نظارت تعریف شده را حق آموزش و پرورش و آن را برای طرح ملی مدارس لازم دانستند.

طرفین نیز نظارت تعریف شده را تایید نموده و جهت پیشبرد هرچه بهتر امور به تبادل نظر پرداخته و راهکارهایی عنوان کردند.

آقای سمرقندی با ابراز خرسندی از ادامه فعالیت طرح در ارومیه، جناب آقای نیکدل را به عنوان مسئول ارتباط گیری مرکز حجاب ریحانه النبی با آموزش پرورش معرفی کردند.

طرفین از همکاری با آقای نیکدل به عنوان معاون جدید پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آ.غ جهت پیشبرد همکاری ها ابراز خرسندی کردند.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.