خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » برگزاری دومین جلسه آموزشی مربیان در ارومیه
برگزاری دومین جلسه آموزشی مربیان در ارومیه
برگزاری دومین جلسه آموزشی مربیان در ارومیه

برگزاری دومین جلسه آموزشی مربیان در ارومیه

۱۳۲۵۹۱۹۰۹۶

دومین کارگاه آموزش رسمی مربیان مرکز حجاب ریحانه النبی(س) دهم دی ماه برگزار گردید.

دومین جلسه آموزش مربیان ارومیه

دومین کارگاه رسمی علمی آموزشی مربیان طرح ملی حجاب ویژه مدارس، روز شنبه دهم دی ماه با حضور تمامی مربیان در دفتر این موسسه برگزار گردید. در ابتدای جلسه سرکار خانم تیموری ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مربیان محترم ، در زمینه نحوه کلاس داری بر لزوم  ایجاد جو آرام و صمیمی در کلاس تاکید کردند.

سرکار خانم محمد آبادی با محوریت روانشناسی و کار با کودک، جذاب سازی محیط کلاس و درس ایراد سخن نمودند و در ادامه حیطه شناختی انسان را در سه قسم تبیین کردند: شناختی ، عاطفی – روانی و حرکتی.

دو امر مهم «بازی و نظم» را در رشد کودکان تاثیرگذار ارزیابی کردند، همچنین ایشان صفت کج خلقی و لج بازی در کودکان را بطور کامل تعریف و تبیین نموده و منشاء آن را در ۴ عامل مهم : ۱- الگوی عملی در منزل ( پدر و مادر لج باز ) ۲- گاهی توجه زیاد به رفتار بچه ها   ۳- عدم رفتار ثابت والدین در برخورد با فرزندان   ۴- محروم کردن از خواسته ها ، دانسته و چندین راهکار ارائه نمودند : ۱- کودکان مستقل ، منطقی بار می آیند ، ۲- کودکان را وادار به شتاب زدگی نکنیم ، ۳- هرگز به کودکان رشوه ندهیم. ۴- برقراری آرامش و امنیت در خانه  ۵- راهنمایی : بله ، دخالت : هرگز ، ۶- از موضع قدرت پایین نیائیم و سر حرفی که می زنیم بایستیم  ۷- نادیده گرفتن کودک به هنگام گریه کردن یا قهر کردنش .

در پایان ایشان شاه کلید اداره خانه را عشق ،عشق و عشق دانستند . !

همچنین در این جلسه تعداد حافظان و حامیان و گزارش عملکرد دو ماهه از مربیان محترم گرفته شد.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.