خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » ۶ هزار دانش‌آموز ارومیه‌ای زیر پوشش ‌‌طرح‌های حجاب قرار گرفتند
اجرای طرح حجاب ریحانه النبی(س) در مدارس ارومیه درهاله ای از ابهام
اجرای طرح حجاب ریحانه النبی(س) در مدارس ارومیه درهاله ای از ابهام

۶ هزار دانش‌آموز ارومیه‌ای زیر پوشش ‌‌طرح‌های حجاب قرار گرفتند

۱۳۳۴۱۲۷۶۵۹

دبیر اجرایی طرح حجاب ریحانه‌ النبی(س) در ارومیه با اشاره به استقبال مردم این شهرستان از طرح های حجاب و عفاف گفت: تا کنون شش هزار نفر از دانش آموزان ارومیه ای زیر پوشش طرح های چهارگانه این مرکز قرار گرفته‌اند.

حجت الاسلام یحیی میرفتحی زاده، دبیر اجرایی طرح حجاب ریحانه‌ النبی(س) شعبه ارومیه، امروز در ارومیه گفت: طرح‌های چهار‌گانه مرکز حجاب ریحانه النبی‌(س) به عنوان نخستین طرح‌های کاربردی، تحقیقاتی و فرهنگی حجاب و عفاف در سطح ملی مورد استقبال خانواده‌ها و دانش‌آموزان این شهرستان قرار گرفته است.

این مبلغ عرصه عفاف و حجاب تصریح کرد: با توجه به ظرفیت این شهرستان تا‌کنون چهار طرح مدارس، خوش حجابی، نسیم عفاف و حافظان حجاب از سوی مرکز حجاب ریحانه النبی‌(س) برنامه‌ریزی و به مرحله اجرا در آمده است.

حجت الاسلام میر فتحی زاده با بیان این‌که طرح‌های خوش حجابی، نسیم عفاف و حافظان حجاب برای نخستین‌بار در‌ کشور در ارومیه اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: طرح ساماندهی حافظان طرح حجاب ریحانه النبی برای نخستین‌بار در کشور دهه فجر امسال در ارومیه کلید خورد.

دبیر اجرایی مرکز حجاب ریحانه النبی (س) در ارومیه با تقدیر از تلاش های طلبه های جوان حوزه علمیه خواهران ارومیه گفت: ۵۸ نفر از فارغ التحصیلان حوزه علمیه خواهران ارومیه پس از گذراندن دوره های تخصصی در زمینه مباحث حجاب، ارتباط با والدین و جذاب سازی مدارس به عنوان مربی در طرح های چهارگانه به کار‌گیری شده‌اند.

وی با انتقاد از عدم توجه برخی مسؤولان به برنامه های مرکز حجاب ریحانه النبی‌(س) تأکید کرد: با توجه به دیربازده‌بودن برنامه‌های فرهنگی و به ویژه طرح‌های حجاب، انتظار است نخبگان فرهنگی، نیروهای مذهبی، ارزشی و انقلابی با حمایت خود از این برنامه‌ها موجب دلگرمی فعالان این عرصه باشند.

این مقام مسؤول در ادامه از تلاش‌های‌ حسن کرمی، فرمانده اسبق نیروی انتظامی و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان غربی به لحاظ همکاری و حمایت از طرح‌های حجاب قدردانی کرد و اذعان داشت: با وجود نداشتن پشتوانه از زمان تغییر فرمانده انتظامی استان، اجرای طرح‌های این مرکز با تلاش‌های نیروهای ارزشی و حوزوی تعطیل نشده است و به قوت خود باقی است.

حجت الاسلام میر فتحی‌زاده در پایان از تشکیل جلسه‌ای با اعضای شورای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان خبر داد و گفت: در این جلسه مقرر شد از طرح‌‌های مرکز حجاب ریحانه النبی‌(س) به عنوان نخستین اقدام کاربردی، تحقیقی و فرهنگی در مقوله حجاب و عفاف پشتیبانی شود.

 

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.