خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » طرح نسیم عفاف در ارومیه اجرا می شود
اردوی فرهنگی – آموزشی نسیم عفاف برای نخستین بار در کشور و در استان آذربایجان غربی برگزار می گردد.
اردوی فرهنگی – آموزشی نسیم عفاف برای نخستین بار در کشور و در استان آذربایجان غربی برگزار می گردد.

طرح نسیم عفاف در ارومیه اجرا می شود

۱۳۳۴۱۲۷۶۵۹

دبیر اجرایی طرح ریحانه النبی (س) در ارومیه گفت: طرح نسیم عفاف ویژه دانش آموزان دوره متوسطه برای نخستین بار در سطح کشور توسط مرکز حجاب ریحانه النبی(س) در ارومیه برگزار می شود.

حجت الاسلام یحیی میر فتحی زاده، دبیر اجرایی طرح ریحانه النبی (س) در ارومیه افزود: طرح نسیم عفاف از سه سال قیل با حمایت سردار حسن کرمی، فرمانده انتظامی سابق آذربایجان غربی برای نخستین بار در کشور در ارومیه اجرایی شد.

وی با بیان اینکه دانش آموزان دختر ۱۵ تا ۱۸ ساله تحت پوشش طرح نسیم عفاف قرار می گیرند، ادامه داد: دانش آموزان پس از اتمام سن ۱۴ سالگی با دریافتلوح تولد حجاب در قالب این طرح به فعالیت های آموزشی، خدمات شهری، برنامه های علمی، فرهنگی و هنری می پردازند.

حجت الاسلام میر فتحی زاده طرح نسیم عفاف را چهارمین طرح اجرایی مرکز حجاب ریحانه النبی (س) در ارومیه اعلام و خاطرنشان کرد: تا کنون ۵۰۰ نفر از دانش آموزان دوره متوسطه تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند.

دبیر اجرایی طرح حجاب ریحانه النبی (س) در ارومیه، با بیان اینکه ۲۲ نفر از محصلین تحت پوشش طرح نسیم عفاف متاهل هستند، اظهار داشت: با توجه به استقبال بانوان متاهل از این طرح، مقرر است از سال آینده طرح نسیم عفاف ویژه بانوان متاهل و خانواده های آینده در ارومیه برگزار شود.

وی از فعالیت ۱۲ نفر از فارغ التحصیلان حوزه علمیه خواهران ارومیه به عنوان مربی در برگزاری طرح نسیم عفاف خبر داد و یادآور شد: این افراد پس از گذرانمدن دوره های آموزشی تخصصی از جمله مباحث حجاب، ارتباط با والدین و جذاب سازی مدارس و … مشغول تبلیغ حجاب شده اند.

حجت الاسلام میر فتحی زاده در ادامه از طرح های مرکز حجاب ریحانه النبی (س) به عنوان نخستین طرح های کاربردی، تحقیقی و فرهنگی در مقوله حجاب و عفاف یاد کرد و افزود: امید است با حمایت و پشتیبانی مسؤولان ارشد فرهنگی آذربایجان غربی شاهد به ثمر نشستن طرح ها و گسترش بیش از پیش بانوان با حجاب در سطح استان باشیم.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.