خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » فعالیت ۳۵ طلبه برای ترویج خوش‌ حجابی در آذربایجان غربی
اردوی فرهنگی – آموزشی نسیم عفاف برای نخستین بار در کشور و در استان آذربایجان غربی برگزار می گردد.
اردوی فرهنگی – آموزشی نسیم عفاف برای نخستین بار در کشور و در استان آذربایجان غربی برگزار می گردد.

فعالیت ۳۵ طلبه برای ترویج خوش‌ حجابی در آذربایجان غربی

۱۳۳۴۱۲۷۶۵۹

دبیر اجرایی طرح ریحانه‌النبی گفت: ۳۵ طلبه در استان آذربایجان غربی در زمینه ترویج خوش‌حجابی فعال هستند.

حجت‌الاسلام یحیی میرفتحی‌زاده صبح امروز در آیین تکریم از دختران خوش حجاب دبیرستانی که در سالن امام علی (ع) ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: در تمام طرح‌های مربوط به خوش حجابی که در سطح کشور انجام می‌شود رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده‌ایم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۳۵ نفر از دانش‌آموختگان حوزه عملیه خواهران با مقاطع تحصیلی لیسانس و فوق‌لیسانس مشغول تبلیغ در زمینه حجاب هستند.

این مسئول با اشاره به تاثیرپذیری دختران از اجرای این طرح‌ها، افزود: برنامه‌هایی که در زمینه حجاب اجرا می‌شود، برنامه‌هایی مطلوب هستند.

میرفتحی‌زاده با بیان اینکه نخبگان در اجرای این برنامه‌ها نقش موثری را ایفا می‌کنند، ابراز داشت: طرح ریحانه‌النبی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نخستین طرحی است که در سطح ملی به مرحله اجرا در می‌آید.

دبیراجرایی طرح ریحانه‌النبی با اشاره به فعالیت مرکز حجاب و عفاف استان، اعلام کرد: این مرجع تنها مرجع کاربردی و تحقیقاتی جامعه است که در ارتباط با پیشبرد برنامه‌های حجاب و عفاف برنامه‌های دقیق، کارشناسی و تحقیقاتی شده عمل می‌کند.

وی حجاب را میراث ماندگار حضرت زهرا (س) عنوان کرد و اضافه کرد: حجاب در درون زنان و دختران مسلمان نهادینه شده است.

این مسئول با بیان اینکه حجاب همچون تیر سهمگینی است که بر قلب دشمن زده می‌شود، گفت: مدیریت جامعه به عهده زنان جامعه است و بر این اساس باید زنان سنگربانان حجاب خود باشند.

میرفتحی‌زاده با بیان اینکه زنان خوش‌حجاب قوت قلب جامعه هستند، بیان داشت: با توجه به این موضوع باید حجاب را در مدارس بذرافشانی کرد و ثمره آن را دید.

دبیراجرایی طرح ریحانه‌النبی با اشاره به اهمیت این طرح، تصریح کرد: در این میان پدر و مادر نیز وظیفه سنگینی دارند و باید به غذای روح و جسم فرزندان توجه کرده و آنها را بارورتر کنند.

وی جوانان را نوک پیکان جبهه فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: باید در تلاش برای ایجاد جامعه فرهنگ محور باشیم در غیر این صورت راه به جایی نخواهیم برد. در این راستا باید مسئولان و مردم باهم همگام و همراه باشند.

میرفتحی‌زاده در پایان اذعان داشت: با توجه به اینکه طرح ریحانه‌النبی از دو سال گذشته آغاز شده با تمام ایمان، اعتقاد و باور در این زمینه به موفقیت می‌رسیم.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.