خانه » شعب » اصفهان - اصفهان » کارگاه آموزش خانواده در مدارس شاهین شهر برگزار شد
کارگاه آموزش خانواده در مدارس شاهین شهر
کارگاه آموزش خانواده در مدارس شاهین شهر

کارگاه آموزش خانواده در مدارس شاهین شهر برگزار شد

۱۴۳۰۱۱۷۷۹۵

دبیر اجرایی شعبه شاهین شهرگفت: با هماهنگی های صورت گرفته با مدیران مدارس، کارگاه آموزش خانواده در ۶ مدرسه تحت پوشش مرکز حجاب ریحانه النبی شاهین شهر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی، مهران مرادی دبیر اجرایی مرکز حجاب ریحانه النبی شاهین شهر با اعلام این خبر گفت: برگزاری جلسات آموزش خانواده یکی از برنامه های ابلاغی ستاد مرکزی در اجرای طرح ریحانه النبی است که باید بر اساس تقویم اجرایی برگزار شود در همین راستا شعبه شاهین شهر با همکاری مدیران مدارس، به مدت شش روز به برگزاری این جلسات آموزشی در ۶ مدرسه تحت پوشش طرح پرداخت.

وی افزود: حجت الاسلام طالبی در ۴ مدرسه و سرکار خانم دکتر متقی در ۲ مدرسه به عنوان کارشناس خانواده به ایراد سخن پرداختند و مطالبی را پیرامون مشکلات روز خانواده ها و مشکلات دانش آموزان مطرح نمودند که برخی از آنان اشاره می گردد.

حجت الاسلام طالبی در آموزش های خود به مباحثی همچون، دوره بلوغ و رفتارهای نوجوانان، رفتار صحیح والدین در نماز خواندن فرزندان و تحت فشار قرار ندادن آنها، نحوه صحیح صحبت کردن اعضای خانواده با یکدیگر، انتخاب دوست مناسب برای فرزندان، تلقین مثبت پدر و مادر در خود کم بینی فرزندان، مقایسه نکردن فرزندان با دیگران، امید دادن به بچه ها، آشنا کردن والدین با محیط های ناسالم رسانه ها و غیره پرداختند که مورد توجه والدین قرار گرفت.

خانم دکتر متقی در مباحث خود سعی نمود والدین را با خصوصیات سنی فرزندان و تاثیر آن در رشد جسمی و عقلی آنان، آشنا نماید و بیان این نکته که فرزندان باید یاد بگیرند با بحران های زندگی روبه رو شوند و والدین نیز باید در این سن ( نوباوگی) از فرزندان مشورت بگیرند تا عزت نفس را به بچه ها القا نمایند و با کم کردن اضطراب و عدم مقایسه آنان با همسالان، امید به آینده را در آنان تقویت کنند.

دبیر اجرایی مرکز حجاب ریحانه النبی شاهین شهر در پایان سخنان خود گفت: والدین با استقبال از این کارگاه ها خواهان تداوم برگزاری آن شدند و با سوالات متعدد از اساتید محترم خواستار روش های صحیح برخورد و آموزش مناسب با فرزندانشان بودند و اساتید نیز با سعه صدر به سوالات ایشان پاسخ گفتند.

انتهای پیام/

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.