خانه » شعب » راهپیمایی حافظان حجاب قم برگزار شد
راهپیمایی حافظان حجاب قم
راهپیمایی حافظان حجاب قم

راهپیمایی حافظان حجاب قم برگزار شد

۱۴۳۰۷۲۶۹۷۵

مدیر اجرایی راهپیمایی قم گفت: راهپیمایی حافظان حجاب قم با حضور ۱۵۰۰ دانش آموز صبح امروز با حضور مسئولان شهری از میدان جانبازان به سمت حرم مطهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی، حجت الاسلام ابوالفضل احمدی، مدیر اجرایی راهپیمایی در توضیح این خبر گفت: با هماهنگی صورت گرفته با آموزش و پرورش و با مجوز رسمی وزارت کشور و استانداری، راهپیمایی حافظان حجاب طرح ریحانه النبی قم با حضور ۱۵۰۰ دختر برگزار شد.

این راهپیمایی از ساعت ۹ صبح از میدان جانبازان آغاز شد و دختران با سر دادن شعارهای زیبا و اقتدا به حضرت زهرا(س) و زینب کبری(س) به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) حرکت کردند و زیبایی حجاب و چادر خود را فریاد زدند که برخی از آنان به شرح ذیل می باشد؛

پیش به سوی حجاب زیبایی بی پایان، خواهرم خواهرم حجاب تو عزت است، الگوی ما زینب است حجاب ما عزت است، پاسخ ما به دشمن گزینه حجاب است، لرزه و ترس دشمن از قدرت حجاب است، فرانسه و صهیونیزم بازنده این حجابند

در ادامه دختران با تجمع در حرم مطهر و پس از ادای احترام به ساحت مبارک حضرت فاطمه معصومه(س) متعهد شدند تا ادامه دهنده راه حضرت زینب(س) و پاسدار خون شهدا باشند.

در بخش دیگری از این مراسم، خانم سمیه حیدری قهرمان محجبه جودوی جهان به ایراد سخن پرداخت و حجاب زن مسلمان را مهم ترین و بهترین ارزش و زینت یک زن دانست و دختران را به حفظ آن دعوت کرد و آن را مایه مصونیت دانست نه محدودیت.

در پایان این مراسم قطعنامه راهپیمایی حافظان حجاب قرائت شد و در آن دختران محجبه درخواست ها و انتقادهای خود را به مسئولین ابلاغ نمودند و بر اجرای قانون حجاب و عفاف تاکید کردند و خواستار برچیده شدن مظاهر بی عفتی در سطح شهرها شدند.

لازم به ذکر است که در این مراسم سرهنگ قیصری فرماندهی راهنمایی و رانندگی قم، شهلا خجسته، مسئول دبیرخانه حجاب و عفاف وزارت آموزش و پرورش، معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان قم و برخی از همکاران ایشان نیز حضور داشتند.

متن قطعنامه پایانی راهپیمایی حافظان حجاب

سلام و صلوات خداوند بر چهارده خورشید درخشان هستی، چهارده نور پاک، چهارده خلیفه الهی؛
اما سلام ویژه ما به آخرین ذخیره الهی، حضرت مهدی صاحب الزمان، امید عالَم و منتقم حضرت فاطمه.
بار دیگر آمده ایم تا با حضور خود در کشور امام زمان، ظهورش را بخواهیم؛ ظهوری که پایان طاغوت هاست، پایان ظلمت و تاریکی.

امروز آمده ایم تا با الگو پذیری از حضرت زینب کبری، امام زمانمان را یاری کنیم. امروز آمده ایم به جهانیان بگوییم: ما پیرو آزادی و آزادمنشی هستیم و از هیچ تحریمی هراس نداریم، پیرو مکتبی هستیم که در برابر تحریم آب جنگید؛ اما از آرمانهایش دست برنداشت. دشمن خوب بداند که پیرو زینبیم و هیچ گاه سر ذلت فرود نخواهیم آورد.

امروز الگوی ما زینب است، چادر ما، چادر زینب است و قبله حجاب ما، حجاب زینب است.

مشت های گره کرده مان، همان مشت های زینب است. زبان ما، زبان زینب است و شعار ما، شعار زینب است. در یک کلام، دشمن بداند: ما زینب ایرانیم و زینت اسلام. (هیهات منّا الذّلّه (۴))
ما حافظان حجاب در این تجمعِ همدلی و همبستگی، خواسته های خود را در ترویج حجاب و ناکام گذاشتن تهاجم فرهنگی دشمن، در چند بند اعلام می داریم، تا با اداء دِین به آرمان هایمان، مسئولان امر را به توجه بیشتر به این مهم فرهنگی گوشزد نماییم:

۱٫ ما دختران حافظ حجاب همچنان که در محیط علم و دانش مسلّح به سلاح علم و دانش هستیم، مزین به حفظ حجاب و پوشش چادریم. لذا از مسئولان محترم آموزش و پرورش می خواهیم زمینه مساعد تری برای ترویج حجاب و عفاف در مدارس فراهم آورند و با گنجاندن مطالب علمی و دینی حجاب و آسیب های بدحجابی در کتب آموزشی مدارس، نقشه های شوم و ضد فرهنگی دشمن را در تخریب فرهنگی کشور، نقش بر آب کنند، تا بتوانیم آینده بهتری را برای خود رقم بزنیم.
الله اکبر، الله اکبر، خامنه ای رهبر

۲٫ ما حافظان حجاب سعی داریم با حفظ حجاب خود، حافظ خون شهیدان عزیزمان باشیم و امیدواریم مسئولان محترم کشورمان با اجرای مصوبه ۴۲۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی در موضوع حجاب و عفاف، حافظ آرمان های دینی و انقلابیمان باشند و چهره جامعه اسلامیمان را در حد الگوی چهره برتر اسلامی به دنیای مادی گرای غربی معرفی نمایند.
الله اکبر، الله اکبر، خامنه ای رهبر

۳٫ ما حافظان حجاب ضمن حمایت و افتخار از حضور قهرمانانه زنان و دختران ایرانی بر سکوهای قهرمانی فرهنگی، علمی و ورزشی از مسئولان محترم می خواهیم با حفظ دستاوردهای معنوی حجاب در سکوهای قهرمانی دنیا همچون بازیهای اینچئون ۹۲ که مورد تقدیر و توجه رهبر معظم انقلاب قرار گرفت، از تحرکات ضد دینی به اسم آزادی و ورزش و اختلاط معنادار در محیط های ورزشی جلوگیری نمایند، تا دستاوردهای معنوی به دست آمده، خدشه دار نگردد.
الله اکبر، الله اکبر، خامنه ای رهبر

۴٫ از مسولان محترم جمهوری اسلامی می خواهیم با تلاش دیپلماتیک بین المللی برای رفع محدودیت های حجاب دختران مسلمان در کشورهای اسلامی، با اولویت منطقه ای، همچون جمهوری آذربایجان، زمینه تحصیل و حضور آزادانه ایشان را فراهم آورند و از این نقض آشکار حقوق بشر، جلوگیری نمایند.
الله اکبر، الله اکبر، خامنه ای رهبر

۵٫ ما حافظان حجاب ضمن حمایت از ایستادگی مسئولان محترم جمهوری اسلامی در برابر زیاده خواهی دشمنان و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی به دشمنان قسم خورده ایران اسلامی اعلام می داریم: همچنان که مادرانمان در انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ مشت محکمی به دهان یاوه گوی شما زدند. امروز نیز چادر ما، پاسخ گزینه های روی میز شماست. آمده ایم تا بگوییم: آماده خلق حماسه ای دیگر در سایه سار این چادر مقدس فاطمی هستیم.

الله اکبر الله اکبر، خامنه ای رهبر
مرگ بر آمریکا(۳) مرگ بر اسرائیل(۳) مرگ بر انگلیس(۲) مرگ بر آل سعود(۳)
خوشنودی وجود مبارک حضرت فاطمه زهرا صلوات

انتهای پیام/

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

جلسه توجیهی و افتتاحیه طرح مدارس

جلسه توجیهی و افتتاحیه طرح مدارس

در آستانه بازگشایی مدارس جلسه توجیهی و افتتاحیه طرح مدارس ریحانه النبی شعبه قم با حضور مربیان طرح برگزارشد.