خانه » شعب » جشن حافظان حجاب دختران ساروی برگزار شد
جشن حافظان حجاب دختران ساروی

جشن حافظان حجاب دختران ساروی برگزار شد

۱۴۳۴۰۹۰۱۹۵

جشن دختران حافظ حجاب مدارس شهر ساری با حضور ۲۵۰ دختر و جمعی از مسئولین استانی و شهری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی، جشن حافظان حجاب ساری از ساعت ۱۷ با قرائت آیات کلام الله مجید در سالن آمفی تئاتر مجتمع اهل بیت ساری آغاز شد و سپس همه حضار به احترام سرود جمهوری اسلامی ایستاده و به صورت دسته جمعی آن را قرائت نمودند.

در ادامه حجت الاسلام ابراهیم پور, مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی به ایراد سخن پرداخت و تاریخچه ای از پیدایش و فعالیت چندساله مرکز حجاب ریحانه النبی را مطرح نمود و برخی از موفقیت های چشمگیر این مجموعه را برشمرد و این جشن را یکی از برنامه های موفق، جذاب و اثر گذار طرح ملی ریحانه النبی دانست.

در بخش دیگری از این مراسم، گروهی از دختران حافظ حجاب اشعار زیبایی را در مدح حیا و عفاف و تجدید پیمان با حضرت زهرا(س) سر دادند و حجاب را مایه عزت و صیانت زن معرفی کردند.

تئاتر گفت و گوی لباس ها برنامه دیگری بود که توسط دختران محجبه اجرا شد و در آن دختران به نقل از لباس ها به گفت وگو پرداختند و از معایب و محاسن انواع لباس ها نکاتی را مطرح نمودند و آثار پوشش مناسب را برشمردند.

سردار شمشیربند رئیس شورای شهر ساری ضمن خوش آمو گویی به میهمانان و حاظرین جلسه گفت: بسیاری از گروه ها و فعالان فرهنگی که با بودجه های مصوب و با حمایت های مالی و غیر مالی مشغول به فعالیت هستند نتوانسته اند اثر گذار باشند و یا اثرگذاری اندکی داشته اند ولی مجموعه ریحانه النبی از جمله گروه های فعال است که توانسته با دیگاه جهادی و با کمترین امکانات اثرات و موفقیت های زیادی را صورت دهد.

در ادامه جذاب ترین و زیباترین برنامه این جشن که آیین چادرگذاری بود با حضور برخی از زنان محجبه ممتاز برگزار شد و طی آن از هر مدرسه یک دختر به نیابت از دوستان خود و با همراهی فرشتگان که لباس های فاخری به تن داشتند به روی صحنه حاضر شده و به دست این بانوان ممتاز تاج بندگی را بر سرنهادند تا ارزش و مقام این پوشش و حجاب را درک نمایند.

لازم به ذکر است جمعی از مسئولان از جمله امام جمعه موقت شهر ساری، رئیس اداره اوقاف، رئیس آموزش و پرورش، رئیس حوزه علمیه خواهران،رئیس دفتر تبلیغات اسلامی و مسئولین استانداری و فرمانداری حضور داشتند و از نزدیک شاهد برگزاری این مراسم بودند.

انتهای پیام/

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

تشکیل جلسه مرکز حجاب ریحانه النبی شعبه ارومیه با اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر

تشکیل جلسه مرکز حجاب ریحانه النبی شعبه ارومیه با اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی (س) ، مسئولین و مربیان مرکز حجاب ...