خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » ششمین جلسه دوره پنجم تربیت مبلّغه حجاب در شعبه ارومیه برگزار شد.
برگزاری سومین جلسه دوره پنجم تربیت مبلّغ حجاب ویژه خواهران طلبه
برگزاری سومین جلسه دوره پنجم تربیت مبلّغ حجاب ویژه خواهران طلبه

ششمین جلسه دوره پنجم تربیت مبلّغه حجاب در شعبه ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی (س) ، سرکار خانم شهبازپور؛  مسئول امور بانوان شعبه ،در سیر بررسی شبهات حجاب برای طلاب حوزه علمیه زینب کبری (س) این شهر که دوره ی  پنجم کشوری می باشد به شبهه ” چرا همه بی حجاب نمی شوند تا بی حجابی زن امری عادی شود ” پاسخ دادند.

ایشان در پاسخ به این امر که بد حجاب بودن همه زنان در کشورهایی مثل ترکیه سبب عادی شدن حضور این چنینی زن در اجتماع گردیده پاسخ داده و گفت :اولا مطالعه دقیق و آماری تجاوزات و تعدی به قشر بانوان در این کشورها این ادعا را باطل می کند و دقیقا عکس آن را ثابت می کند.

ایشان افزود : این همان اشتباهی بود که فروید و راسل سالها پیش مرتکب آن شدند زیرا آنها نیاز جسمی را با عطش روحی که سیری نا پذیر است یکی فرض کردند در حالیکه بر فرض فروکش کردن نیاز جسمی عطش روحی همچنان باقی است.

ایشان در ادامه افزودند : بر فرض خوش بینانه و بدون تحقیق که ما بپذیریم بد حجابی موجب عادی شدن نگاه مردان جامعه به زنان می شود ، از مخاطب باید پرسید آیا عادی شدن هدف نهایی است و اگر هست آیا این خوب است یا بد.؟ اینکه جنس زن فقط جنس مخالف مرد باشد بدون هیچ جاذبه ای آیا خوب است یا بد؟ زیرا اثر عادی شدن از بین رفتن جذابیت خدادادی زن است که این مسئله به هیچ عنوان خوب نیست.

لازم به توضیح است که دوره ی مقدماتی دور پنجم تا آخر فروردین ماه بوده و مباحث تکمیلی در ماه های آتی با حضور مدیریت محترم آقای ابراهیم پور برگزار خواهد گردید.

 

۱۱

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.