خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » راهپیمایی بزرگ حافظان حجاب در ارومیه برگزار گردید
راهپیمایی بزرگ حافظان حجاب در ارومیه

راهپیمایی بزرگ حافظان حجاب در ارومیه برگزار گردید

default_news_pic

راهپیمای بزرگ حافظان حجاب برای ششمین سال متوالی در راستای ترویج حجاب و عفاف با حضور گسترده و پرشور حافظان حجاب برگزار گردید.

با حضور دختران چادری مدارس ناحیه یک ارومیه و همت و تلاش مرکز حجاب شعبه ارومیه، راهپیمایی بزرگ حافظان حجاب در این شهر برگزار گردید.

دراین راهپیمایی که از خیابان امام خمینی (ره) آغاز گردید، دختران محجبه دبستانی آموخته های خود را در قالب (شعارهای: “پیش به سوی حجاب زیبایی بی پایان)، (خواهرم حجاب تو عزت است پاداش این عزتت بهشت بی منت است) و … با گروه همسالان خود ندا دادند و به گوش همشهریان خود رساندند.

راهپیمایان درادامه مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان، تجمع نمودند و پس از قرائت قران، سردادن شعار” یا زهرا ” و قرائت پیام شهدا به رعایت حجاب در جامعه تاکید نمودند.

در پایان این مراسم دختران محجبه دبستان، قطعنامه ای را با بندهای:

۱- ما دختران حافظان حجاب، با انتخاب حجاب اسلامی، اولین گام را در تحقق حجاب اسلامی در محیط علم و دانش برداشته ایم و از مسئولان محترم آموزش و پرورش می خواهیم همچنان که در بالا بردن سطح دانش ما تلاش می کنند، با زمینه سازی بیشتر مسائل پرورشی، ما را از آسیب های اجتماعی که بیشتر از سوی غرب القاء می شود، مصون بدارند.

۲- از مسئولان محترم می خواهیم در سالی که مزّین به نام اقتصاد و فرهنگ است، زمینه دسترسی ارزان به پوشش های اصیل اسلامی ایرانی را فراهم نموده، تا هزینه های سنگین اقتصادی، مانع ایجاد فضای سالم فرهنگی برای دختران و بانوان نباشد.

۳- از تمامی رسانه های داخلی، خصوصاً رسانه ملی می خواهیم علاوه بر ساخت، تولید و ترویج حجاب در برنامه های تولیدی خود، بیش از پیش با رعایت حجاب و رفتارهای عفیفانه، چهره رسانه ملی را آنچنان که شایسته کشور و جامعه اسلامیمان است، به دنیا معرفی کنند.

۴- با گرامی داشت یاد تمامی شهیدان راه امر به معروف و نهی از منکر و پیروی از راه این عزیزان، از مسئولان محترم انتظامی و قضایی می خواهیم با ایجاد فضای امن برای کسانی که پاسدار و حافظ عفت و پاکی ما در جامعه هستند، سهم خود را در فرهنگ سازی اسلامی به خوبی ایفا کنند.

۵- از تمامی مسئولان محترم نظام جمهوری اسلامی ایران می خواهیم با توجه به فرامین رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای با تمام توان، برای ناکام گذاشتن دشمن در تهاجمات فرهنگی بستر گسترش فرهنگ ناب اسلامی را به اقصی نقاط عالم ایجاد نموده تا با تشکیل تمدن نوین اسلامی در دنیا زمینه ظهور منجی عالَم بشریت، حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف را فراهم نموده تا هرچه زودتر چشم عالمیان به جمال دلربای حضرتش منوّر شود.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.