خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » آغاز اجرای طرح حجاب مدارس در ارومیه با مشارکت والدین
آغاز اجرای طرح حجاب مدارس در ارومیه با مشارکت والدین جداسازی
آغاز اجرای طرح حجاب مدارس در ارومیه با مشارکت والدین جداسازی

آغاز اجرای طرح حجاب مدارس در ارومیه با مشارکت والدین

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی (س) ؛ حجت‌الاسلام حیدر عباسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار داشت: مراحل اجرای طرح حجاب در مدارس ارومیه آغاز می‌شود به طوری که برای کسب توفیق‌های مورد انتظار در این زمینه باید اولیا، مدارس و سایر دست‌اندرکاران فرهنگی همکاری کنند.

وی افزود: مرکز حجاب ریحانه‌النبی(س) ارومیه در نظر دارد برای فرهنگ‌سازی مقوله حجاب و عفاف همچنین نهادینه کردن آن در میان دانش آموزان و خانواده‌ها قدم‌هایی بردارد به طوری که در این زمینه طرح حجاب مدارس اجرا خواهد شد که توفیق یافتن در آن همکاری اولیا و مربیان مدارس را می‌طلبد.

این فعال فرهنگی با اشاره به اینکه مرکز حجاب ریحانهالنبی(س) ارومیه برای نهمین سال متوالی و مستمر طرح حجاب مدارس را در مرکز استان اجرا می‌کند، از خانواده‌ها و مربیان مدارس برای همکاری در این زمینه در راستای ثمربخشی فعالیت‌ها دعوت به همکاری کرد.

وی برگزاری مراسم افتتاحیه این طرح در نهم آبان‌ماه روز یکشنبه ساعت ۱۵ را مود اشاره قرار داد و افزود: این برنامه برای دبستان میرحسنی واقع در خیابان بهداری تدارک یافته است که از رسانه‌های جمعی برای شرکت در آن دعوت به عمل می‌آید.

استفاده از ظرفیت‌‌های رسانه‌ای برای نهادینه‌سازی حجاب

دبیر حجاب مرکز ریحانهالنبی ارومیه بر لزوم استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت‌های رسانه‌ای این استان برای نهادینه‌سازی فرهنگ عفاف و حجاب تاکید کرد و گفت: اصحاب مطبوعات و خبرگزاری‌ها در این زمینه برای ایفای نقش می‌توانند قدم‌های بلندی بردارند و به معنای واقعی کلمه تاثیرگذار باشند.

عباسی با اشاره به اینکه مرکز حجاب ریحانه‌النبی(س) در سال ۱۳۸۴ به همت گروهی از طلاب حوزه علمیه قم راه‌اندازی شده است، یادآوری کرد: این مجموعه با در نظر گرفتن دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب به این عرصه ورود پیدا کرد که تاکنون توفیق‌های زیادی داشته است.

این فعال فرهنگی، مرکز تحقیقات و طرح‌های کاربردی حجاب ریحانه‌النبی را نخستین نهاد برای اقدام در زمینه ترویج فرهنگ حجاب دانست و گفت: در این زمینه با رویکرد علمی و کاربردی به صورت جدی گام برداشته می‌شود که امید است در سال‌های آینده توفیق‌ دو چندان نصیب آن شود.

اتخاذ رویکرد جهادی در برنامه‌های حجاب و عفاف

دبیر حجاب مرکز ریحانهالنبی ارومیه با بیان اینکه این مجموعه با اتخاذ یک نوع دیدگاه مبتنی بر مدیریت جهادی، توجه خود را بر حجاب برتر معطوف کرده است، ادامه داد: از این رهگذر طرح‌های ابتکاری در مراکز استان‌های کشور از جمله ارومیه به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.

وی با اظهار اینکه برنامه‌ها در قالب‌ بومی طراحی شده و عملیاتی می‌شود، خاطرنشان کرد: این سری از فعالیت‌ها به جهت توسعه فرهنگ حجاب مورد استقبال اقشار مختلف مردم قرار گرفته، ولی با این وجود همکاری و تعامل نهادهای مختلف مورد انتظار است.

این فعال فرهنگی لازمه کسب توفیق در این مجموعه را همکاری گسترده دانش‌آموزان، خانواده‌ها، مربیان پرورشی، مدیران مدارس و فعالان فرهنگی دانست و یادآوری کرد: باید از ظرفیت‌ کارشناسان، پیشنهادات و انتقادات مطرح در این زمینه نیز استقبال به عمل آید.

عباسی با اشاره به اینکه اقشار مختلف مردم باید در این زمینه همکاری لازم و گسترده‌ای داشته باشند، چرا که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تهدیدهای فرهنگی گسترده‌ای را علیه ملت ما ترتیب داده‌اند، بیان داشت: بنابراین با عنایت به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در این زمینه باید گام برداشت.

انتهای پیام/

 

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

جلسه توجیهی و افتتاحیه طرح مدارس

جلسه توجیهی و افتتاحیه طرح مدارس

در آستانه بازگشایی مدارس جلسه توجیهی و افتتاحیه طرح مدارس ریحانه النبی شعبه قم با حضور مربیان طرح برگزارشد.