خانه » شعب » خراسان رضوی - مشهد » برگزاری اردوی آموزشی تفریحی دختران خوش حجاب مشهد
اردوی آموزشی تفریحی دختران خوش حجاب مشهد

برگزاری اردوی آموزشی تفریحی دختران خوش حجاب مشهد

۱۴۰۹۳۷۶۵۹۲

حسن زاده دبیراجرایی مرکز حجاب ریحانه النبی(س) شعبه مشهد ضمن تبریک روز میلاد حضرت معصومه(س) و شروع دهه ولایت در توضیح این مطلب گفت: طرح ملی خوش حجابی با تحت پوشش قرار دادن ۵۰۰ دختر خوش حجاب از سال ۱۳۹۰ با برگزاری همایش دختران خوش حجاب فعالیت خود را در مشهد رسماً آغاز کرد.

وی افزود: مجموعه ریحانه النبی(س) با اجرای این طرح به دنبال تثبیت حجاب دختران محجبه شهر می باشد تا به آن ها کمک کند در مقابل تهاجم فرهنگی غرب به حفظ ارزش های خود پایبند باشند و با اجرای آن بخشی از دغدغه والدین در مورد سلامت آینده فرزندانشان را تامین نمایند.

ایشان در ادامه سخنان خود به وقفه چند ماهه این طرح به دلیل عدم حمایت مسئولان خبر داد و گفت: با اجرای این اردو، فعالیت های طرح خوش حجابی دوباره شروع به کار کرد و دختران گروه ها با یکدیگر و با سرگروه های خود آشنا شدند و در جریان برنامه های متنوعی که برای آنها در نظر گرفته شده است، قرار گرفتند.

دبیراجرایی مرکز حجاب ریحانه النبی(س) شعبه مشهد گفت: با همکاری مناسبی که آموزش و پرورش ناحیه ۴ و شهرداری مشهد برای اجرای این اردو با ما داشتند، ۱۵ دستگاه اتوبوس دختران خوش حجاب را از ۹ نقطه شهر مشهد به اردوگاه الله وردی خان روستای گوارشک منقل کردند و برنامه های این اردو از ساعت ۹ صبح آغاز و تا ساعت ۱۷ ادامه داشت.

وی در توضیح برنامه های اردو اظهار کرد: در ابتدا دختران با سرگروه های خود آشنا شدند و پس از برگزای مراسم افتتاحیه و حضور در کلاس های صبح، نماز جماعت ظهر را به جا آورده و در محفلی دوستانه، وعده ناهار را با مربیان و دوستان خود میل نموده و بعد از استراحت، در کلاسی که برای آنها در نظر گرفته شده بود شرکت کردند و سرانجام راس ساعت ۱۷ برنامه اردو به پایان رسید و دختران به نقاط ۹ گانه ای که در ابتدا از آنجا آمده بودند منتقل شدند.

حسن زاده در پایان سخنان خود گفت: این اردو توانست روحیه و اعتقاد دختران خوش حجاب را دوچندان نموده و عزم آنان را در حفظ حجاب بیشتر نماید زیرا آنها دلیل حضور خود را در این اردو، داشتن چادر و حفظ حجاب می دانستند و از اینکه توانسته بودند به ارزش های دینی پایبند باشند و از خدمات تفریحی مناسبی نیز برخوردار باشند خوشحال بودند و این مؤیدی خواهد بود برای آن ها که حجاب مصونیت است نه محدودیت.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.