خانه » شعب » خراسان رضوی - مشهد » راهپیمائی حافظان حجاب مشهد مقدس برگزار شد
راهپیمائی حافظان حجاب مشهد مقدس

راهپیمائی حافظان حجاب مشهد مقدس برگزار شد

default_news_pic

در راستای اجرای طرح ملی حجاب مدارس ریحانه النبی علیها السلام، شعبه مشهد مقدس در سالروز میلاد حضرت جوادالائمه علیه السلام اقدام به برگزاری راهپیمایی حافظان حجاب مدارس ناحیه ۴ آموزش و پرورش نمود.طرح ملی مدارس مرکز ریحانه النبی علیها السلام شعبه مشهد مقدس در ۷ آموزشگاه ابتدایی دخترانه ناحیه چهار آموزش و پرورش به اجرا درآمده و در پایان سال تحصیلی و هم زمان با میلاد با سعادت حضرت جوادالائمه علیه السلام، ۵۰۰ دختر محجب به حجاب برتر با حضور در مراسم راهپیمایی حافظان حجاب از چهار راه بهار واقع در بلوار سجاد مشهد به سمت مسجد امام سجاد علیه السلام راهپیمایی کردند.

راهپیمایان در طول مسیر، شعار هایی همچون “خواهرم، خواهرم، حجاب تو عزت است، پاداش این عزتت بهشت بی منت است”، پیش به سوی حجاب، زیبایی بی پایان”، من در حجاب زیبایم.من در چادر زیباترم”، ما دختران عاشورایی، سپاهیان زهراییم، با حجاب زهرایی، شکوه و فخر ایرانیم”…

را سر داده و خواستار نشر و گسترش فرهنگ حجاب و عفاف فاطمی علیها السلام در جامعه گردیدند. در پایان، حافظان حجاب با تجمع در جایگاه مسجد امام سجاد علیه السلام، پیام شهیدان را قرائت و سپس قطعنامه پایانی را که شامل پنج بند بود را صادر کردند.

در بندهای این قطعنامه آمده است:

ما دختران حافظ حجاب، با انتخاب حجاب اسلامی، اولین گام را در تحقق حجاب اسلامی در محیط علم و دانش برداشته ایم و از مسئولان محترم آموزش و پرورش می خواهیم همچنان که در بالا بردن سطح دانش ما تلاش می کنند، با زمینه سازس بیشتر مسائل پرورشی، ما را از آسیب های اجتماعی که بیشتر از سوی غرب القاء می شود، مصون بدارند.

از تمامی رسانه های داخلی، خصوصا رسانه ی ملی می خواهیم علاوه بر ساخت، تولید و ترویج حجاب در برنامه های تولیدی خود، بیش از پیش با رعایت حجاب و رفتار عفیفانه، چهره رسانه ملی را آنچنان که شایسته کشور و جامعه اسلامیمان است، به دنیا معرفی کنند.

از مسئولان محترم می خواهیم در سالی که مزین به نام اقتصاد و فرهنگ است، زمینه دسترسی ارزان به پوشش های اصیل اسلامی- ایرانی را فراهم نموده تا هزینه های سنگین اقتصادی مانع ایجاد فضای سالم فرهنگی برای دختران و بانوان نباشد.

با گرامی داشت یاد تمامی شهیدان راه امر به معروف و نهی از منکر و پیروی از راه این عزیزان، از مسئولان محترم انتظامی و قضایی می خواهیم با ایجاد فضای امن برای کسانی که پاسدار و حافظ عفت و پاکی ما در جامعه هستند، سهم خود را در فرهنگ سازی اسلامی به خوبی ایفا کنند.

در پایان از تمامی مسئولان محترم نظام جمهوری اسلامی ایران می خواهیم با توجه به فرامین رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای با تمام توان، برای ناکام گذاشتن دشمن در تهاجمات فرهنگی، بستر گسترش فرهنگ ناب اسلامی را به اقصی نقاط عالم ایجاد نموده تا با تشکیل تمدن نوین اسلامی در دنیا، زمینه ظهور منجی عالم بشریت، حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف را فراهم نموده و هر چه زودتر چشم عالمیان به جمال دلربای حضرتش منور شود.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.