خانه » شعب » استقبال خانواده های قمی از طرح خوش حجابی
استقبال خانواده های قمی از طرح خوش حجابی

استقبال خانواده های قمی از طرح خوش حجابی

۱۴۲۶۳۲۹۲۲۶

دبیر اجرایی شعبه قم گفت: برنامه های آموزشی، فرهنگی و خدمات شهری طرح خوش حجابی، علاوه بر خانواده های تحت پوشش طرح، مورد استقبال سایر خانواده های خارج از طرح قرار گرفته است تا جایی که با تماس های مکرر به شعبه، تمایل خود را جهت پیوستن به طرح اعلام نموده و بر آن اصرار دارند.به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی، حجت الاسلام میرفتحی زاده در ابتدای سخنان خود به گزارش عملکرد اجرای طرح خوش حجابی پرداخت و گفت: طرح خوش حجابی برای دومین سال متوالی در شهرک پردیسان قم اجرا شد و توانست اسباب رضایت خانواده ها را فراهم آورد تا جایی که خانواده های خارج از طرح با تماس های مکرر به شعبه، خواهان عضویت در طرح شده اند.

وی در این زمینه افزود: خانواده های قمی بر گسترش فعالیت های طرح خوش حجابی تاکید داشتند و از مرکز حجاب ریحانه النبی خواستند تا دختران بیشتری را در برنامه های آموزشی و فرهنگی خود، پذیرا باشند ولی متاسفانه این امر به دلیل کمبود بودجه و عدم حمایت مسئولین، مقدور نمی باشد.

وی گفت: کلاس های متنوع فرهنگی، آموزش غیر مستقیم حجاب، و خدمات شهری از جمله مواردی است که بیشتر مورد توجه خانواده ها قرار گرفته است و این نشان دهنده کارآمدی و اثر گذاری آنهاست زیرا توانسته است در شخصیت مذهبی دختران تغییرات مثبتی را ایجاد نماید.

حجت الاسلام میرفتحی زاده اظهار داشت: از ابتدای سال تا کنون ۲۳۲ جلسه آموزشی برای ۶۷۴ دختر خوش حجاب قم برگزار شد که وظیفه آموزش آن را ۳۱ مربی خانم، که از طلاب آموزش دیده هستند برعهده داشته اند.

ایشان به جزئیات کلاس های آموزشی اشاره ای کرد و گفت: برای مدیریت بهتر و همچنین سهولت اجرای طرح، دختران به ۳۱ گروه مجزا تقسیم شدند و مربیان با حضور در این گروه ها به اجرای برنامه های آموزشی خود از جمله؛ احکام، عقاید، اخلاق، حجاب، آسیب های اجتماعی و مراسمات مذهبی پرداختند.

دبیر اجرایی شعبه قم در توضیح خدمات شهری اظهار داشت: خدمات شهری با هدف ارتقاء شخصیت اجتماعی، به دختران ارائه می گردد و به نوعی امتیازی است که توسط مسئولین شهر، فقط به دختران محجبه عضو طرح تعلق می گیرد و مشوق مناسبی برای حجاب آنهاست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به عدم همکاری برخی مسئولین شهری در ارائه خدمات مناسب شهری پرداخت و آن را با شأن و جایگاه قم مناسب ندانست و ابراز امیدواری کرد که در سال آینده نسبت به اخصاص بودجه و خدمات شهری، اقدامات بهتری توسط مسئولین ذیربط صورت گیرد.

ایشان در پایان سخنان خود گفت: مرکز حجاب ریحانه النبی با هدف ترویج فرهنگ حجاب، وارد میدان جنگ نرم شده و تمام تلاش خود را برای ارتقاء طرح های خود و گسترش آنها به کار گرفته است و تاکنون توانسته است موفقیت های بسیاری را کسب نماید ولی ادامه این حرکت موثر فرهنگی و گسترش آن، کمک بیشتر مسئولین و خیرین فرهنگی را می طلبد که امیدواریم در سال آتی محقق شود.

انتهای پیام/

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.