خانه » شعب » برگزاری هفتمین جلسه آموزش مربیان قم با موضوع روانشناسی کودک
هفتمین جلسه آموزش مربیان قم با موضوع روانشناسی کودک

برگزاری هفتمین جلسه آموزش مربیان قم با موضوع روانشناسی کودک

۱۴۲۴۶۸۱۶۵۶

هفتمین جلسه آموزشی مربیان طرح ریحانه النبی و سرگروه های طرح خوش حجابی قم با موضوع روانشناسی کودک و با تدریس استاد خیری برگزار شد.به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی، حجت الاسلام میرفتحی زاده، دبیر اجرایی شعبه قم اظهار داشت: هفتمین جلسه آموزشی مربیان طرح ریحانه النبی و سرگروه های طرح خوش حجابی قم با موضوع روانشناسی کودک و با حضور استاد محترم حجت الاسلام و المسلمین خیری و ۲۳ نفر از مربیان، در نماز خانه مرکز خدمات حوزه های علمیه شعبه پردیسان برگزار شد.

وی در ادامه به توضیح مطالب آموزشی پرداخت و برخی از مطالب ارائه شده توسط استاد محترم را به شرح ذیل اعلام کرد؛

حجت الاسلام خیری در ابتدای جلسه گفت: در ارتباط با کودکان باید به مقوله رشد آنها توجه کنیم، زیرا رشد انسان داری ابعاد زیستی، روانی، عاطفی، اجتماعی و معنوی است که باید به همه ابعاد آن توجه کرد و مقتضیات آنها را به درستی شناخت و از آنها بهره برد.

وی نیاز به خودیابی، احترام و امنیت را از جمله نیاز های مهم بشر دانست و گفت: از نظر روانشناسی همه انسانها در ابعاد وجودی خود دارای نقص های فراوانی هستند به همین جهت روانشناسان معتقدند؛ باید تلاش کنیم تا انسانهای مریض را سالم تحویل جامعه بدهیم. اسلام هم در این زمینه دغدغه دارد و می گوید؛ اگر انسان مریض است باید او را به سلامت برسانیم بعد انسان سالم را به کمال رسانده و به عنوان انسان کامل تحویل جامعه دهیم.

خیری افزود: مربیان باید در فعالیت عملی خود، ابتدا فرد را به سلامت برسانند، بعد به او مفاهیم دینی را آموزش دهند زیرا کودکان مانند ظرفی هستند که اگر فاسد باشد، هرچه در آن بریزیم از بین می رود و فایده ای ندارد، پس باید اول به فکر سلامت کودک باشیم بعد مفاهیم دینی را به او تعلیم دهیم.

ایشان در زمینه رشد اجتماعی کودکان گفت: اسلام مراحل رشد کودک را به سه دوره هفت ساله تقسیم کرده است؛
۱٫ هفت سال اول امیر و پادشاه است چون « نه » را درک نمی کند و نمی فهمد.
۲٫ هفت سال دوم غلام است یعنی مطیع گفته های اطرافیان است و بهترین عمل این است که زیر نفوذ پدر و مادر باشد.
۳٫ هفت سال سوم اجرای آموزش های مرحله دوم

انتهای پیام/

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.