خانه » شعب » برگزاری ششمین جلسه آموزش مربیان و سرگروه های خوش حجابی قم
ششمین جلسه آموزش مربیان و سرگروه های خوش حجابی قم

برگزاری ششمین جلسه آموزش مربیان و سرگروه های خوش حجابی قم

۱۴۲۲۱۸۳۱۸۱

ششمین جلسه آموزش تکمیلی مربیان و سرگروه‌های خوش حجابی، پنج شنبه گذشته در مرکزخدمات حوزه های علمیه شعبه پردیسان، با حضور استاد امامی و با موضوع اینترنت و شبکه های اجتماعی برگزار گردید.حجت الاسلام سیدیحیی میرفتحی زاده، دبیراجرایی شعبه قم با اعلام این خبر گفت:‌ با توجه به فراگیر شدن استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی و به وجود آمدن برخی مشکلات اخلاقی لازم دانستیم که مربیان دو طرح ریحانه النبی و خوش حجابی را با آسیب ها و خطرات آنها آشنا نماییم تا بتوانند در رهنمودهای خود دانش آموزان را نسبت به این امر مصون بدارند.

وی افزود : حجت الاسلام امامی، کارشناس اینترنت و شبکه های اجتماعی که آموزش را بر عهده داشتند مباحثی را پیرامون شبکه های اجتماعی و آسیب های آن مطرح نمودند که بخشی از آن به شرح ذیل می باشد؛

گروهی قائلند که انسان ذاتاً نیاز به اجتماع ندارند ولی چون تمام نیازهایش را نمی تواند به تنهایی برآورده کند به اجتماع نیاز دارد. وگروهی قائلند انسان موجودی است که ذاتا به اجتماع نیاز دارد چون اگر فرزند انسان را در محیطی قرار دهند که انسان وجود نداشته باشد یا می میرد یا نمی شود نام انسان را روی او گذاشت.

پیامبر اکرم می فرماینداسلام بر دو اصل کلمه توحید و توحید کلمه است یعنی ‌انسان خدا را به وحدانیت بشناسد و وحدت ایجاد کند یعنی یکی شدن مومنین با هم و این یعنی پیکره تمدن توحیدی را خلق کردن.

شیطان با ایجاد وسوسه به دنبال این است که انسان غیر از خدا بنده هرکس باشد و سعی می کند عداوت را بین مومنین ایجاد کند و وعده به فحشا دهد.

شیطان با جنگ نرم در عرصه حکومت و جامعه اختلال می آفریند و با ایجاد تردید نسبت به ارزشهای خود، باور و یقین نسبت به ارزشها دشمن، بغض نسبت به خودی ها و حب نسبت به غیر خودی به دنبال انحراف انسان از مسیر صحیح است

تاکید غرب بر ستاره سازی و هزینه میلیاردها دلار برای آنها در عرصه های هنر، سینما، موسیقی و یا ورزش، برای این است که ستاره ها را واسطه معرفی ایدولوژی و عقاید خود کنند تا بتوانند به واسطه آنها عقاید و ایدو‌لوژی باطل خود را به جهان معرفی کنند.

مجازی بودن و به اشتراک گذاشتن سلایق و علایق در شبکه های اجتماعی باعث جذابیت بیش از حد آن شده است چرا که در محیط‌های واقعی چنین فضایی وجود ندارد. دنیای مجازی امروز انسانها را به انسانها‌ی خیالی تبدیل کرده که بیشتر تخیلی هستند و همین سبب شده انسان خیال مدار نتواند در عالم واقعی زندگی کند.

حجت الاسلام امامی در پایان سخنان خود خطاب به مربیان گفت: مربیگری و کلاسداری را نباید از دست دهید. تا می توانید از فضایی که وجود دارد استفاده کامل را ببرید و آسیب های موجود را بیان کنید و به دیگران هم توصیه کنید تا نسبت به خطرات این شبکه ها توجیه شوند.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.