خانه » شعب » راهپیمایی حجاب، با حضور دختران با حجاب برتر قم، اقدامی تحسین‌برانگیز است
راهپیمایی حجاب، با حضور دختران با حجاب برتر قم

راهپیمایی حجاب، با حضور دختران با حجاب برتر قم، اقدامی تحسین‌برانگیز است

۱۴۰۱۱۹۵۸۵۵

حجت‌ الاسلام بنایی با اشاره به راهپیمایی حافظان حجاب در قم، حضور دختران با حجاب برتر را اقدامی تحسین‌ برانگیز توصیف کرده و افزود: این راهپیمایی در واقع بزرگ‌ترین نماد حضور اجتماعی دختران و بانوان عفیف در جامعه است.حجت‌ الاسلام والمسلمین علی بنایی با تشریح اهمیت و جایگاه حجاب و عفاف اسلامی در اندیشه و فرهنگ دینی اظهار کرد: حجاب، حق الهی است و دین مبین اسلام برای حفظ حرمت و کرامت وجودی زن در اجتماع و نیز شکوفایی استعدادها و توانمندی‌های او به مسئله پوشش اسلامی و پاکدامنی تاکید دارد.

وی حجاب باطنی و ذهنی را سنگ بنای دیگر حجاب‌ها از جمله حجاب ظاهری دانست و افزود: مشکل افرادی که حجاب اسلامی را رعایت نمی‌کنند در ضعف حجاب باطنی و نبود اعتقاد قوی به آثار مثبت پوشش ظاهری است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم، اشاعه و تعمیق حجاب و عفاف اسلامی را نیازمند آموزش‌های بنیادین و مداوم در خانواده، مدرسه، دانشگاه و اجتماع دانست و اظهار کرد: آموزش فرهنگ عفاف و حجاب باید در سن کودکی جدی گرفته شود.

حجت‌الاسلام بنایی برگزاری راهپیمایی حجاب با حضور دختران با حجاب برتر قم را اقدامی تحسین‌برانگیز توصیف کرد و افزود: این راهپیمایی در واقع بزرگ‌ترین نماد حضور اجتماعی دختران و بانوان عفیف در جامعه است.

وی تصریح کرد: دشمنان تبلیغات گسترده‌ای برای القای ناکارآمدی حجاب اسلامی انجام می‌دهند و حجاب را مانع حضور اجتماعی زنان معرفی می‌کنند، در حالی که حجاب اسلامی نه تنها برای زنان عفیف محدودیت نیست بلکه امروز زنان محجبه در بالاترین سطوح اجتماعی حضور فعالانه‌ای دارند.

معاون استاندار قم، تثبیت و تعمیق ارزش‌های دینی و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب را مورد تاکید قرار داد و گفت: احیای دو واجب مهم امر به معروف و نهی از منکر در مورد عفاف و حجاب، اصالت بخشی به فرهنگ عفاف از طریق محصولات متنوع فرهنگی و هنری مناسب و انجام سیاست‌های تشویقی برای افرادی که حجاب و عفاف را رعایت می‌کنند در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته حجت‌الاسلام بنایی، وقتی فرهنگ تذکر لسانی – آن طور که مورد تاکید دین اسلام و نظر بزرگان دین است – در جامعه اسلامی همگانی و گسترده شود، فضا برای ارتکاب گناه و منکرات فراهم نخواهد بود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم، توسعه فرهنگ عفاف و حجاب را وظیفه همه نهادهای استان به ویژه نهادهای فرهنگی دانست و اظهار کرد: کمیته عفاف و حجاب استانداری قم که در راستای ترویج و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب تشکیل شده، طرح‌های متنوع و تاثیرگذاری را در سال ۹۳ تدارک دیده و امیدواریم با اجرای این طرح‌ها، دغدغه‌های دلسوزان نظام و اسلام در مورد حجاب و عفاف کاهش یابد.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.