خانه » شعب » راهپیمایی و تجمع دختران حافظ حجاب در قم برگزار شد+گزارش تصویری
راهپیمایی و تجمع دختران حافظ حجاب در قم

راهپیمایی و تجمع دختران حافظ حجاب در قم برگزار شد+گزارش تصویری

۱۳۹۹۷۹۳۳۳۸

طرح ملی مدارس مرکز حجاب ریحانه النبی علیهاالسلام در ۱۰ آموزشگاه ابتدایی دخترانه پردیسان قم به اجرا در آمده و در پایان سال تحصیلی، ۲ هزار دختر محجب به حجاب برتر با حضور در مراسم راهپیمایی حافظان حجاب، از میدان جانبازان به سمت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها راهپیمایی کردند.

راهپیمایان در طول مسیر شعارهای “خواهرم، خواهرم، حجاب تو عزت است، پاداش این عزتت بهشت بی منت است” ، “ما دختران عاشورایی، سپاهیان زهرایی، با حجاب زهرایی، شکوه و فخر ایرانیم” ، “ما با حجاب و عفتیم، فدایی ولایتیم” ، “ای زن به تو از فاطمه اینگونه خطاب است، ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است” و… سرداده و خواستار نشر و گسترش فرهنگ حجاب و عفاف فاطمی علیهاالسلام در جامعه گردیدند.

در پایان حافظان حجاب با تجمع در صحن آیینه آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، پیام شهیدان را قرائت و سپس قطعنامه پایانی را صادر کردند.

در بندهای این قطعنامه آمده است:

– ما دختران حافظان حجاب، با انتخاب حجاب اسلامی، اولین گام را در تحقق حجاب اسلامی در محیط علم و دانش برداشته ایم و از مسئولان محترم آموزش و پرورش می خواهیم همچنان که در بالا بردن سطح دانش ما تلاش می کنند، با زمینه سازی بیشتر مسائل پرورشی، ما را از آسیب های اجتماعی که بیشتر از سوی غرب القاء می شود، مصون بدارند.

– از تمامی رسانه های داخلی، خصوصاً رسانه ملی می خواهیم علاوه بر ساخت، تولید و ترویج حجاب در برنامه های تولیدی خود، بیش از پیش با رعایت حجاب و رفتارهای عفیفانه، چهره رسانه ملی را آنچنان که شایسته کشور و جامعه اسلامیمان است، به دنیا معرفی کنند.

– از مسئولان محترم می خواهیم در سالی که مزّین به نام اقتصاد و فرهنگ است، زمینه دسترسی ارزان به پوشش های اصیل اسلامی ایرانی را فراهم نموده، تا هزینه های سنگین اقتصادی، مانع ایجاد فضای سالم فرهنگی برای دختران و بانوان نباشد.

– با گرامی داشت یاد تمامی شهیدان راه امر به معروف و نهی از منکر و پیروی از راه این عزیزان، از مسئولان محترم انتظامی و قضایی می خواهیم با ایجاد فضای امن برای کسانی که پاسدار و حافظ عفت و پاکی ما در جامعه هستند، سهم خود را در فرهنگ سازی اسلامی به خوبی ایفا کنند.

– در پایان از تمامی مسئولان محترم نظام جمهوری اسلامی ایران می خواهیم با توجه به فرامین رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای با تمام توان، برای ناکام گذاشتن دشمن در تهاجمات فرهنگی بستر گسترش فرهنگ ناب اسلامی را به اقصا نقاط عالَم ایجاد نموده تا با تشکیل تمدن نوین اسلامی در دنیا زمینه ظهور منجی عالَم بشریت، حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف را فراهم نموده و هرچه زودتر چشم عالَمیان به جمال دلربای حضرتش منوّر شود.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.