خانه » شعب » دیدار دختران طرح نسیم عفاف شهر ساری از خانواده شهید دوامی
دیدار دختران طرح نسیم عفاف شهر ساری از خانواده شهید دوامی

دیدار دختران طرح نسیم عفاف شهر ساری از خانواده شهید دوامی

۱۴۱۸۵۴۱۲۳۹

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، جمعی از دختران طرح ملی نسیم عفاف شعبه ساری، ضمن حضور در منزل شهید دوامی با مادر بزرگوار این شهید دیدار کردند.خانم موسوی، مسئول اموربانوان شعبه ساری مرکز حجاب ریحانه النبی(س) گفت: فرهنگ دفاع مقدس و زنده نگه داشتن یاد شهدا باید به نسل جدید منتقل شود و خانواده های شهدا می‌توانند به بهترین شکل این را محقق سازند و آرمان ها و اهداف شهدا را به نسل حاضر و نسل های آینده ارئه دهند.

ایشان در ادامه سخنان خود گفت: به مناسبت گرامی داشت هفته دفاع مقدس با حضور ۴۰ دختر طرح ملی نسیم عفاف به منزل شهید سید علی دوامی رفتیم و ضمن بازدید از آثار و یادگاری های این شهید بزرگوار، با مادر این شهید دیدار داشتیم و خاطرات این شهید را از زبان مادرگرامی اش جویا شدیم.

وی پیرامون شناخت بیشتر از این شهید بزرگوار گفت: شهید سیدعلی دوامی از مادری ۲۱ ساله و در ۲۱ روز ماه رمضان به دنیا آمد و سرانجام در ۲۱ روز ماه رمضان و در سن ۲۱ سالگی به شهادت رسید، به همین جهت این شهید بزرگوار را با نام سردار راز۲۱ خطاب می‌کنند.

موسوی افزود: مادر شهید دوامی ضمن استقبال از دختران طرح نسیم عفاف، خاطراتی را در مورد اهمیت حجاب بیان کردند و بر حفظ آن تاکید نمودند و آن را ادامه خون و راه شهید خود دانستند.

مسئول اموربانوان شعبه ساری مرکز حجاب ریحانه النبی گفت: مادر شهید دوامی در بخشی از سخنان خود، ناراحتی خود را از وضعیت کنونی زنان جامعه ابراز و گله هایی را نسبت به مسئولین بیان نمودند و از دختران خواستند با حفظ حجاب خود، در حفظ این سنگر دین، تمام تلاش خود را به کار گیرند و دیگران را به این دفاع مقدس دعوت نمایند.

خانم موسوی در پایان سخنان خود خاطره را به نقل از مادر شهید دوامی بیان نمودند که به شرح ذیل می باشد؛

“بنده اجازه نمی‌دهم هرکسی از موزه و آثار باقی مانده از فرزندم دیدار نماید ولی بارها شده است که زنان، بدحجاب وارد منزل شده اند و محجبه خارج شده اند وعنایات خاصی شامل حال آن ها شده است و این نشان می دهد که شهدا بر ما و اعمال ما نظاره گر هستند پس باید طوری رفتار کنیم تا بتوانیم پاسخ گوی خون آن عزیزان باشیم.”

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.