خانه » دیدارها » سردارکرمی: زوایای مثبت حجاب ترویج شوند
سردار کرمی

سردارکرمی: زوایای مثبت حجاب ترویج شوند

فرمانده اسبق انتظامی استان اصفهان گفت: نمی‌توان با استفاده از زور حجاب را در جامعه نهادینه کرد.

سردار حسن کرمی در جشن بزرگ تجلیل از خوش‌حجابان اصفهان با تاکید بر لزوم فرهنگسازی در امر حجاب افزود: نمی‌توان مسئله حجاب را با زور در جامعه نهادینه کرد بلکه باید برای ترویج آن زوایای مثبت حجاب را نشان دهیم و از خوش حجابها تجلیل به عمل آوریم.

وی با اشاره به راهکارهای ریشه‌کنی بدحجابی در جامعه اظهار داشت: به منظور ریشه‌کنی بدحجابی در جامعه ابتدا باید از کسانی که هم خودشان ارزشهای اسلامی را رعایت می‌کنند و هم آن را به دیگران ترویج می‌دهند تجلیل شود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با تاکید بر مترقی بودن دین مبین اسلام تصریح کرد: دین ما یک دین مترقی است و برای هر مسئله‌ای یک برنامه دارد که اگر به خوبی فرهنگ‌سازی شود با مقبولیت از سوی مردم مواجه خواهد شد.

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود تامین امنیت اخلاقی با استفاده از کار فرهنگی مبتنی بر ارزشها را مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: در نیروی انتظامی تلاش می‌کنیم با برنامه‌های فرهنگی مبتنی بر ارزش‌های دینی این وظیفه خود را انجام دهیم.

سردار کرمی با اشاره به لزوم کار فرهنگی در جامعه، اضافه کرد: پلیس کار خود را در زمینه حفظ امنیت اخلاقی جامعه انجام می‌دهد اما در برخی مواقع نیازمند است تا وظیفه خود را کار فرهنگی پیش ببرد.

وی همچنین در ادامه با بیان اینکه مردم اصفهان در تاریخ انقلاب و جنگ تحمیلی نقش به سزایی را ایفا کرده‌اند ادامه داد: به یقین در دوره حاضر هم دختران و بانوان می‌توانند الگویی از یک زن محجبه اسلامی را به دیگر زنان مسلمان به نمایش بگذارند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان از اجرای برنامه‌های جدید فرهنگی پلیس اصفهان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و تاکید کرد: با اشغال فضاهای شهری توسط خوش حجابها امنیت اخلاقی به بهترین شکل ممکن فراهم خواهد شد.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.