خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » جشن حافظان حجاب ارومیه برگزار شد
جشن حافظان حجاب ارومیه
جشن حافظان حجاب ارومیه

جشن حافظان حجاب ارومیه برگزار شد

۱۴۳۶۰۱۴۳۲۸

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی، جشن حافظان حجاب ارومیه راس ساعت ۱۸:۳۰ و با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد سپس تمام حضار به احترام سرود ملی جمهوری اسلامی ایران به پاخواسته و به صورت دسته جمعی به قرائت پرداختند.

در ابتدای این مراسم سید هادی بهادری، معاون استاندار آذربایجان غربی به ایراد سخن پرداخت و در تمجید از مرکز حجاب ریحانه النبی و فعالیت های فرهنگی آن سخنانی را مطرح نمود و برخی از مشکلات و معضلات اخلاقی جامعه را با والدین و مسئولین مطرح نمود و از آنان خواست تمام توان خود را برای مقابله با جنگ نرم دشمن به کار گیرند تا بتوانند ارزش های دینی و انسانی را در نسل آینده حفظ نمایند.

در ادامه مراسم حجت الاسلام میرفتحی زاده، نماینده مرکزحجاب ریحانه النبی اظهار داشت: در سابقه ده ساله اجرای طرح، سعی شد تا نقاط ضعف به درستی شناسایی و برطرف شود و همین امر سبب شد که امروز برنامه های متنوع مرکز حجاب ریحانه النبی به عنوان یک الگوی موفق فرهنگی در تبلیغ حجاب شناخته شود تا جاییکه که دیگران نیز به اجرای آنها می پردازند و در این زمینه می توان از برگزاری جشنواره حجاب عروسک ها، راهپیمایی حجاب، تربیت مربی حجاب و … نام برد.

در بخش دیگری از این مراسم گروه سرود دختران محجبه، اشعار زیبایی را با محتوای حیا و عفاف سر دادند و سپس گروه تئاتر که دختران محجبه مجری آن بودند به نقل از لباس ها به بیان معایب و محاسن آنها پرداختند و فواید پوشش مناسب را برشمردند.

در ادامه یکی از دختران به نیابت از دوستان خود به قرائت چادرنامه پرداخت و در ضمن آن وفاداری خود و دوستان خود را به چادر بیان نمود و اعلام نمود که همگی در حفظ و صیانت از میراث حضرت زهرا(س) کوشا و متعهد خواهند بود.

در پایان این جلسه، جذاب ترین و زیباترین برنامه این جشن که آیین چادرگذاری بود با حضور خانم ها قلی زاده، رئیس حوزه علمیه حضرت زینب، زیب ارزانی مشاور امام جمعه و شهبازپور مسئول اموربانوان شعبه ارومیه برگزار شد و در آن چند دختر به نیابت از دوستان خود طی مراسمی خاص به روی صحنه حاضر شده و به دست این بانوان ممتاز تاج بندگی را بر سرنهادند تا ارزش و مقام این پوشش و حجاب را بیان نمایند.

از آنجایی که مربیان حجاب با دغدغه فرهنگی و به صورت جهادی در این عرصه گام نهاده بودند، طی مراسمی از زحمات آنان قدردانی صورت گرفت و هدیه ای به آنان اهدا شد.

لازم به ذکر است در این مراسم آقایان سمرقندی رئیس دانشگاه پردیس، سید هادی ذاکر عضو شورای شهر ارومیه و نماینده ویژه آموزش و پرورش از نزدیک شاهد برگزاری آن بودند.

در پایان این جشن، مراسم افطاری که به همت خیرین تهیه شده بود با حضور دانش آموزان، والدین، مربیان و مدیران مدارس و مسئولان در تجمعی بسیار زیبا و به یادماندنی برگزار شد.

انتهای پیام/

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

جلسه توجیهی و افتتاحیه طرح مدارس

جلسه توجیهی و افتتاحیه طرح مدارس

در آستانه بازگشایی مدارس جلسه توجیهی و افتتاحیه طرح مدارس ریحانه النبی شعبه قم با حضور مربیان طرح برگزارشد.