خانه » آموزش » ششمین جلسه دوره چهارم تربیت مبلعه حجاب در پردیسان قم برگزار شد.
سومین جلسه دوره چهارم تربیت مبلّغه حجاب در شهرک پردیسان قم ویژه خواهران
سومین جلسه دوره چهارم تربیت مبلّغه حجاب در شهرک پردیسان قم ویژه خواهران

ششمین جلسه دوره چهارم تربیت مبلعه حجاب در پردیسان قم برگزار شد.

جلسه آموزشی مبلغه حجاب در روز یک شنبه ۱۶/ ۱۲ /۹۴ با حضور مربیان حجاب ریحانه النبی در نماز خانه مرکز خدمات پردیسان برگزار شد .حجت الاسلام محمد مهدی ابراهیم پور در این جلسه تعدادی از شبهات را مطرح کردند.

۱- چرا حجاب را برای زن لحاظ می کنید و نمی گویید اقایان نگاه نکنند ؟ ۲- از آنجا که انسان از هر چیزی منع شود به آن حریص می شود اگر زن ها خود را بپوشانند باعث حریص شدن مردان می شود آیا این گونه نیست ؟ ۳- آیا حجاب با آزادی منافات دارد ؟ ۴- آیا امر به حجاب توهین به شعور زن است ؟ ۵-  اگر گفته می شود لا اکراه فی الدین پس چرا حجاب را اجبار می کنند ؟ ۶-  اگر حجاب از جنس ایمان و عشق و علاقه است پس نمی توان با سرکوب و توهین و استفاده از زور پلیس زنان را باحجاب کرد ؟۷ – آیا حجاب اختیاری است یا اجباری ؟ ۸-  بدحجابی یک گناه صغیره است چطور دولت با این گناه مبارزه می کند ولی با گناهان کبیره مانند دروغ برخورد نمی کند ؟ ۹ –  چرا گفته می شود یک تار موی زن هم نباید پیدا شود .مگر یک تار مو برای جامعه چه ضرری دارد
۱۰-آیا حکومت حق دارد برای حفظ حجاب قانون تصویب کند ؟ ۱۱- برخورد حکومتی با بی حجابی برچه مبنا و اساسی باید باشد ؟ ۱۲- وقتی به زنان می گوییم حجابت را رعایت کن می گوید همسرم اجازه داده است در پاسخ باید چه جوابی بدهیم .مگر اجازه همسر دلیل برای بی حجاب بودن زن می شود .؟

۱۳- چرا بعضی از آقایان به همسران خود امر به بدحجابی می کنند؟ ۱۴- چرا در نماز باید حجاب داشته باشیم مگر خداوند نامحرم است؟ ۱۵- آیا در بهشت هم باید حجاب داشته باشیم ؟

ایشان بعد از طرح شبهات این نکات را هم اضافه کردند که باید سعی کنید حجاب داشتن را به صورت یک اعتقاد برای بچه ها در آورید. سعی کنید بچه ها حجاب را محدودیت لحاظ نکنند تا بخواهند عکس العمل منفی نشان بدهند .پس اگر متوجه می شوید بچه تحت فشار خانواده چادر سر می کند و محدودیت پیدا کرده به سمت تخلیه او بروید نه همراهی با والدین که نتیجه عکس می دهد .در محیط های زنانه به بچه ها اضافه جلوه گری بدهید تا تخلیه شوند و این نیاز پاسخ داده شود .

درباره mir fathi

x

شاید بپسندید

هشتمین جلسه دوره چهارم آموزش مبلغه حجاب در پردیسان قم برگزار شد.

هشتمین جلسه آموزش مبلغه حجاب در روز یک شنبه ۲۹/۱/۹۵ با حضور حجت الاسلام والمسلمین ...